Į Lietuvą neįleidžiami rusai pasienyje grasina prasivalyti kelią tankais

(37)

Trečiadienį iki popietės į Medininkų pasienio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvažiavo tik vienas lengvasis automobilis su rusiškais registracijos numeriais. Kadangi vairuotojas turėjo tranzitinę vizą, jam leista įvažiuoti į Lietuvą – į Kaliningrado sritį jis privalo išvažiuoti per 24 valandas (vairuotojo pase atžymėta, kada jis įvažiavo į mūsų šalį).

Vykdant ES sankcijas Rusijai, lengvieji automobiliai su rusiškais numeriais į Lietuvą neįleidžiami nuo rugsėjo 11-osios, pirmadienio, ryto. Iki antradienio ryto neįleista 17 automobilių (12 bandė įvažiuoti iš Baltarusijos, 5 – iš Kaliningrado srities). Jais važiavo Rusijos, Baltarusijos, Serbijos ir netgi Lietuvos piliečiai.

Nuo antradienio ryto iki trečiadienio ryto neįleista 19 lengvųjų automobilių (17 iš Kaliningrado srities, du iš Baltarusijos). Krovininėms mašinoms ir autobusams šie apribojimai netaikomi.

Trečiadienį Alfa.lt pakalbino eilėje prie Medininkų posto stovintį rusą iš Kaliningrado, kuris tą pačią dieną įvažiavo į Lietuvą per Kybartų postą. Tranzitinę vizą turintis vyras papasakojo, kad keliavo su draugu dviem automobiliais, bet draugo, nors jis irgi turi tranzitinę vizą, Lietuvos muitininkai neįleido. Rusams buvo paaiškinta, kad įleidžiami tranzitu važiuojantys Rusijoje registruoti automobiliai, jei juos vairuoja savininkas. O pašnekovo draugas važiavo žmonos vardu registruotu automobiliu.

Foto galerijaMedininkų pasienio kontrolės punktas
Vyras piktinosi nauja tvarka. Taip pat jam nepatinka, kad apie naują sienos kirtimo tvarką nebuvo pranešta prieš mėnesį: „Ką daryti tiems, kurie iš Kaliningrado išvažiavo ne jų vardu registruotais automobiliais? Kaip jiems grįžti?“.

Pašnekovas piktinosi, kol jam nebuvo priminta, jog visa tai vyksta dėl to, kad Rusija pradėjo karą. „Kokį karą? Su Lietuva niekas nekariauja!“, – atkirto rusas. Teko paaiškinti, kad ES sankcijos įvestos dėl karo Ukrainoje.

Dėl naujų sankcijų stipriai įpykęs pašnekovas pareiškė: „Jei ir toliau taip, tankais važiuosime – prasivalysime kelią! Savanoriai jau užsirašinėja į tankų batalionus! Užimsim Suvalkų koridorių!“. Pasak jo, tokios nuotaikos dabar vyrauja tarp rusų.

Fotografuotis vyras nesutiko sakydamas, kad prišnekėjo čia visko, o važinėti per Lietuvą jam dar reiks: „Mano veidas įsimintinas, dar atpažins pasienyje, sakys „o, čia šitas kacapas“ ir neleis įvažiuoti“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder