Įsigyta įranga greitosios medicinos pagalbos automobiliui

Prasidedant metams atnaujinama greitosios medicinos pagalbos įranga Neringos savivaldybėje. Įgyvendinat projektą LLI-441 „Žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimas Baltijos jūroje pakrantėje per tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kuržemės regiono Latvijoje (ONLY SAFE!)“ įsigytas naujas pirmosios medicinos pagalbos priemonių komplektas, kuris leis efektyviau teikti greitąją medicinos pagalbą.

„Daugelis vietinių Neringos gyventojų bei kurorto svečių dažnai sportuoja, vasaros sezonu maudosi jūroje bei užsiima kita aktyvia veikla, kurios metu, deja, bet kartais nutinka ir netikėtų traumų, o kaip žinia, kvalifikuotas greitosios medicinos pagalbos personalo darbas bei moderni medicininė įranga - bene svarbiausi faktoriai, teikiant pirmąją medicininę pagalbą nelaimės atveju. Tad įgyvendinant tarptautinius projektus bei kitas priemones didelis dėmesys yra skiriamas žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimui Neringos savivaldybėje“, - kalbėjo Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys.

Įsigytą pirmosios medicinos pagalbos priemonių komplektą sudaro reanimacijos krepšys-kuprinė, deguonies rinkinio krepšys, gydytojo krepšys, elektrokardiografas, gleivių skysčių automatinis atsiurbimo aparatas, vakuuminiai galūnių įtvarai imobilizacijai, defibriliatorius, kraujospūdžio matavimo aparatas, standūs galūnių įtvarai, medikamentų krepšys. Bendra visos įsigytos įrangos kaina - beveik 32 tūkst. Eur. Artimiausiu metu pirmosios medicinos pagalbos priemonės bus sukomplektuotos į greitosios medicinos automobilį ir prasidės jų misija, teikiant pagalbą Neringos kurorto gyventojams ir svečiams.

Projektą įgyvendina Neringos savivaldybės administracija kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir Latvijos - Liepojos miesto savivaldybės komunalinių paslaugų įmone, Liepojos miesto savivaldybės policija, Latvijos Respublikos valstybine policija, Palangos miesto savivaldybės administracija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

Projekto tikslas - efektyvinti viešųjų paslaugų teikimą, tobulinant Vakarų Lietuvos ir Kuržemės regionų institucijų, atsakingų už žmonių saugumą vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo, gebėjimus, stiprinti minėtų institucijų bendradarbiavimą ir koordinavimą, gerinti gelbėtojų pasirengimą ir užtikrinti kasdienį modernios gelbėjimo įrangos naudojimą.

Projektas iš dalies finansuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis. Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas - 449 813,34 Eur. Projektas įgyvendinamas nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. iki 2022 m. liepos 31 d.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, Neringos savivaldybės administracijos Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vedėja (el. paštas [email protected], tel. 8 615 89 589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 

***

Informacija gyvūnų augintojams

Socialiai remtiniems žmonėms ir gyvūnų globėjams bus kompensuojamos šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre išlaidos. Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, bus kompensuojama ne daugiau kaip už trijų augintinių (šunų, kačių arba šeškų) ženklinimą.

Kompensacijos suma už vieno gyvūno paženklinimą ir registravimą negalės viršyti 15 eurų. Išlaidos kompensuojamos už ženklinimo paslaugas, suteiktas nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2022 m. gegužės 1 d.

Primename, kad iki 2022 m. gegužės mėnesio visi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ženklinimas atliekamas kaip injekcija - po oda įvedama mikroschema (ryžio dydžio elektroninis čipas su unikaliu numeriu). Ženklinimo ir įregistravimo paslauga yra mokama.

***

Dar galima pasinaudoti parama gyvenamiesiems namams modernizuoti ir šilumos siurbliams bei katilams pasikeisti

Liko kiek daugiau nei savaitė gyventojams teikti paraiškas individualiems gyvenamiesiems namams atnaujinti ir šilumos siurbliams bei biokuro katilams pasikeisti.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau sulaukė beveik 150 gyventojų prašymų kompensacijoms gyvenamųjų namų modernizavimui gauti. Prašoma lėšų suma sudaro 1,2 mln. eurų. Priemonei iš Klimato kaitos programos lėšų iš viso skirta 4,2 mln. eurų.

Paramos galima tikėtis, jeigu po namo atnaujinimo bus pasiekta ne mažesnė nei B jo energinio naudingumo klasė ir šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 40 proc., palyginti su ankstesnėmis.

Kompensacijų gali prašyti gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre.

Išmokos dydis apskaičiuojamas, padauginus namo naudingą plotą iš fiksuoto dydžio (už 1 m2 - 75 eurai). Maksimali kompensacija vienam projektui gali siekti iki 14,5 tūkst. eurų.

Šilumos siurbliams bei biokuro katilams pasikeisti APVA sulaukė 650 gyventojų prašymų už 1,8 mln. eurų. Viso lėšų tam skirta 4 mln. eurų.

Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kitą iškastinį kurą naudojančius šilumos gamybos įrenginius galima keisti į naują 5 klasės efektyvumo biokuro katilą arba šilumos siurblį, kuris naudoja geoterminę, hidroterminę arba aeroterminę energiją.

Kompensacines išmokas gali gauti asmenys, kuriems priklauso gyvenamieji namai - vieno buto pastatas arba gyvenamosios paskirties butas dviejų butų arba daugiabučiame pastate, kurių statyba yra visiškai užbaigta ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre.

Maksimali finansavimo suma pareiškėjui gali siekti iki 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 5-7 tūkst. eurų.

Taip pat APVA yra paskelbus kvietimą teikti paraiškas šilumos tiekimo įmonėms. Jis skirtas gyvenamųjų namų prijungimui prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos pakeičiant iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius. Pagal šį kvietimą paraiškų kol kas negauta. Viso tam skirta lėšų yra 2 mln. eurų.

Paramą gali gauti gyvenamosios paskirties vieno buto pastato arba gyvenamosios paskirties buto dviejų butų pastate savininkai, o daugiabučiame name - gyvenamųjų butų savininkai.

Maksimalus subsidijos dydis vieno ar dviejų butų namui gali siekti iki 2 500 eurų, daugiabučiui namui - 10 000 eurų. Subsidijos dydis neturi viršyti 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų namui.

Paraiškas pagal visus 3 kvietimus Agentūrai galima teikti iki vasario 1 d. elektroniniu būdu - per informacinę sistemą APVIS.

Daugiauinformacijos: www.apva.lt

Aplinkos projektų valdymo agentūros inf.

***

Kuršių nerijos istorija komiksuose

 Iliustracijos autorė dailininkė Ula ŠIMULYNAITĖ

Iliustracijos autorė dailininkė Ula ŠIMULYNAITĖ

Neringos muziejai spalvingą Kuršių nerijos istoriją pavertė komiksais vaikams ir suaugusiesiems pavadinimu „Nerijada: septynios Nidos istorijos“.

Pagrindinis jų herojus - briedis Nerijonas pasitelkęs magiją keliauja laiku ir susipažįsta su skirtingais Neringos istorijos laikotarpiais bei jų ryškiausiomis asmenybėmis. „Nerijada“ - tai kelionė, kurios metu turite galimybę susipažinti su labiausiai į Vakarus nutolusio Lietuvos krašto praeitimi ir linksmais personažais.

Šis žaismingas ir atraktyvus Neringos muziejų projektas suteikia galimybę Neringos istoriją pažinti kitaip - įdomiai, įtraukiančiai ir žaismingai!

Visą „Nerijados“ istoriją ir ją lydinčias įtraukiančias veiklas rasite šioje nuorodoje: https://nerijada.neringosmuziejai.lt/

Spalvingų ir įtraukiančių „Nerijados“ vaizdų autorė - dailininkė Ula Šimulynaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder