Komskiui pareikšti įtarimai dėl rinkėjų papirkimo Pagėgiuose

Komskiui pareikšti įtarimai dėl rinkėjų papirkimo Pagėgiuose

(4)

Teisėsauga pirmadienį pranešė ikiteisminiame tyrime dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Pagėgių savivaldybėje pareiškusi įtarimus į merus kandidatavusiam Kęstui Komskiui.

Kaip pranešė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise buvo pradėtas praėjusią savaitę, įtarus, jog rinkimų teisę turintiems asmenims buvo siūlomas piniginis atlygis už tai, jog šie antrajame rinkimų į Pagėgių mero postą ture balsuotų Lietuvos regionų partijos nario K. Komskio naudai.

„Remiantis šiuo metu turimais duomenimis, rinkėjams buvo siūlomas 20-40 eurų atlygis“, – rašoma pranešime

Įtarimai dėl minėtos nusikalstamos veikos padarymo pareikšti penkiems privatiems asmenims. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pranešimas apie įtarimus pirmadienį taip pat įteiktas ir K. Komskiui, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Su pačiu K. Komskiu pirmadienį BNS nepavyko susisiekti.

Lietuvos regionų partijos skyriaus Pagėgiuose pirmininkas Aivaras Pocius BNS sakė žinią apie K. Komskiui pareikštus įtarimus vertinantis blogai ir pripažino, kad tai meta šešėlį organizacijai.

„Šiaip tai blogai vertinam, bet aš manau į šituos klausimus teisėsauga turi atsakyti. (...) Ne, tai besąlygiškai, kad meta (BNS – šešėlį ant Regionų partijos)“, – kalbėjo jis.

A. Pocius pažymėjo, kad K. Komskis nėra partijos narys, o „tik buvo kandidatas į merus ir tarybos narius“ su Lietuvos regionų partija.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, pirmajame merų rinkimų ture K. Komskis surinko 28,9 proc. balsų ir liko antras. Antrajame ture jis nusileido iki šiol mero pareigas ėjusiam Liberalų sąjūdžio kandidatui Valdui Bendaravičiui, surinkęs 29,74 proc. balsų. Politikas buvo perrinktas į Pagėgių savivaldybės tarybą. 

2016 metais dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje tuomet „tvarkietis“ K. Komskis prarado laimėtą Seimo nario mandatą, tada Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino jo registraciją Seimo rinkimuose.

Sprendimą braukti K. Komskį iš „tvarkiečių“ kandidatų sąrašo VRK tuomet priėmė susipažinusi su ikiteisminio tyrimo medžiaga, bet prokurorai neleido jos viešinti, argumentuodami, kad tai pakenktų tyrimui.

K. Komskis Pagėgių mero pareigas ėjo 2003-2008 metais.

Baudžiamasis kodeksas už trukdymą pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise numato bausmę viešaisiais darbais arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja Tauragės apylinkės prokuratūra, jį atlieka Tauragės policijos pareigūnai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder