Kretingoje parkų niokotojams jau lipama ant kulnų (1)

Vakar iš pat ryto Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė jau žinojo, kas galėjo nuniokoti Jauryklos ir Pastauninko parkus. „Ši informacija – anoniminė ir oficialiai tebėra nepatvirtinta, bet, manau, reikalai ilgai neužtruks“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė ji.

Žala – tūkstantinė

Pagal ketvirtadienį viešoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus iš pradžių manyta, kad suoleliai, informacinės lentelės, šiukšlių konteineriai, stendai ir vaikų žaidimo aikštelių įrenginiai grafiti dažais, markeriais ir kitomis dažymo priemonėmis išterlioti vien tik Jauryklos parke.

„Tuoj pat važiavau pasižiūrėti, nufotografuoti, kaip ten kas. Nuojauta neapgavo, kad reikia patikrinti situaciją ir kituose miesto parkuose. Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ valytojos, kurioms paskambinau pasiteirauti, patvirtino, kad toks pat vaizdas yra Pastauninko parke“, – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo G. Liobikienė.

Suskaičiuota, kad rajono Savivaldybei padaryta mažiausiai tūkstančio eurų žala. Anot seniūnės, ypač sunku bus nuvalyti grafiti dažus, kuriems garantija paprastai suteikiama dešimčiai metų.

„Pabandėm trinti acetonu, bet – veltui. Šią savaitę prašysiu specialistų patarimo, galbūt padėtų kokia kita chemija, o jei nepavyks, turėsime samdyti firmą ir už darbą jai pakloti nemažą pinigų sumą“, – teigė ji.

Apie incidentą pranešta Kretingos rajono policijos komisariatui, pradėtas tyrimas.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas vylėsi, kad vandalus pavyks nustatyti, ir žala bus išieškota iš jų. „Pastauninko parke vaizdas stebimas kameromis.

Nors Jauryklos parke kamerų ir nėra, tačiau jos veikia kitose miesto erdvėse, kuriomis galimai praėjo piktavaliai, nešini negeriems tikslams skirtu „turtu“. Be to, pareigūnai žino ir savo niuansų, kaip nusikaltusius asmenis susekti“, – neabejojo direktorius.

Archyvų nuotr.

Vandalai savo siautėjimui pasirinko grafiti dažus, markerius, kuriais paliktų žymių įprastomis priemonėmis nuvalyti beveik neįmanoma.

Archyvų nuotr.

Ir Jauryklos, ir Pastauninko parke vandalai „kibo“ į suolelius, informacines lentas, žaidimo įrenginius.

Vardines lenteles teko gaminti iš naujo

Į vandalų išpuolį sureagavo ir Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, juolab kad kartą ir muziejui teko išgyventi tą patį.

Tęsiant grafų Tiškevičių puoselėtas mecenatystės ir labdaros tradicijas, prieš kelerius metus muziejus kartu su rajono Savivaldybe buvo paskelbę akciją „Dovanoju parkui suoliuką“.

Akcijos metu verslininkai, visuomenininkai, politinės partijos, šeimos ar pavieniai asmenys buvo kviečiami iš savo lėšų dvaro parkui padovanoti naujus suoliukus, ant kurių galėtų prisėsti, pasimėgauti gamta ir kiti parko lankytojai.

Taip atsirado 11 suoliukų su juos dovanojusiųjų vardais ir pavardėmis: 3 įrengti parko parteryje, kiti – takuose, vedančiuose prie Astronominio laikrodžio bei Žemaitės alėjos link.

Tuomet taip pat buvo panižusios rankos piktavaliams – kai kuriuos suolelius jie išterliojo dažais, o nuo 4-ių nulupo vardines lenteles.

„Lenteles iš naujo pagaminome ir jau pritvirtinome, o suoliukus kaip tik šiomis dienomis dažome naujai – baltų dažų padovanojo anapilin išėjusio Kretingos rajono Garbės piliečio muziejaus bičiulio girininko Rimanto Kviklio sūnus Kęstutis Kviklys“, – pasidžiaugė V. Kanapkienė.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder