Kyla nesklandumų Vilniaus rajone organizuojant rinkimų dokumentų pristatymą: VRK neatmeta galimybės kreiptis į policiją

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino gavusi žinių, kad kyla keblumų organizuojant rinkimų dokumentų pristatymą. Kaip Eltai teigė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) valdoma Vilniaus rajono savivaldybė nesuteikia transporto biuleteniams atgabenti į Vyriausiąją rinkimų komisiją. Sklandžiam dokumentų pristatymui sutrukdė savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai

„Ketvirtadienio iš ryto VRK gavo žinią iš Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės, kad kyla keblumų organizuojant rinkimų dokumentų pristatymą į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Tai yra procesinė rinkimų dalis“, – Eltai sakė I. Ramanavičienė.

„Pasibaigus rinkimams trečiadienį ir ketvirtadienį visos savivaldybių rinkimų komisijos atgabena dokumentus į VRK. Būtent Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijai iškilo trukdžių, nes, pasak jų, Vilniaus rajono savivaldybė neleido prieiti prie dokumentų“, – aiškino VRK atstovė.

Jos teigimu, nors šiuo metu prie dokumentų atsakingiems asmenims prieiti pavyko, Vilniaus rajono savivaldybė nesuteikia transporto. I. Ramanavičienė teigia, kad neatmetama galimybė kreiptis ir į policiją.

„Šiuo metu lyg ir pavyko dokumentus pasiekti, tačiau nėra suteiktas transportas savivaldybės rinkimų komisijai atgabenti tuos dokumentus į VRK. Savivaldybės pareiga yra suteikti transportą ir padėti sutvarkyti šiuos formalumus.

Toks atvejis iškyla pirmą kartą. Tikimės, kad situaciją pavyks išspręsti taikiai, o jei nepavyks neatmetame galimybės išsikviesti policijos pareigūnus“, – sakė ji.

ELTA primena, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Waldemar Tomaszewski po antrojo merų rinkimų turo tvirtino, kad rinkimų Vilniaus rajone, kur partijos kandidatui Waldemarui Urban nepavyko išplėšti pergalės, jis negali vadinti laisvais.

Politikas išdėstė eilę rinkimų pažeidimų, kuriuos, pasak jo, užfiksavo jo partiečiai. Jis teigė, kad Rudaminos rinkimų apylinkėje dirbusi komisija paslėpė 100 balsavimo biuletenių, kurie būtų esmingai pakeitę rinkimų rezultatus.

Be to, W. Tomaszewski pabrėžė, kad balsavimo procesus trikdė rinkimus stebėję savanoriai, dėl ko, anot jo, dalis rinkėjų negalėjo išreikšti savo valios.
Antradienį LLRA-KŠS apskundė Vilniaus rajono mero rinkimų rezultatus. VRK skundą gavo pirmadienio vakarą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder