Landsbergis ESBO taryboje aptars organizacijų vaidmenį užtikrinant Europos saugumą

Užsienio reikalų ministras ketvirtadienį lankosi ESBO Nuolatinėje taryboje Vienoje, joje pasisakys apie Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir tarptautinių organizacijų vaidmenį, užtikrinant Europos kontinento saugumą, praneša ministerija.

Anot Užsienio reikalų ministerijos (URM), G. Landsbergis taip pat susitiks su ESBO Generaline sekretore Helga Schmid (Helga Šmid).

Darbo vizito metu ministras su Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovu Rafaeliu Grossi (Rafaeliu Grosiu) aptars branduolinio saugumo klausimus. 

Ministerija pažymi, jog taip pat suplanuoti susitikimai su Austrijos federaliniu užsienio reikalų ministru Alexanderiu Schallenbergu (Aleksandriu Šalenbergu), Austrijos Nacionalinės tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininke Pamela Rendi-Wagner (Pamela Rendi Vagner), Austrijos politinės minties centrų atstovais.

Anot URM, susitikimų metu ketinama aptarti Rusijos karą prieš Ukrainą ir tarptautinės bendruomenės pagalbą konflikto siaubiamai šaliai.

Taip pat ministras Lietuvos diplomatijos vadovas su Austrijos kolega bei kitais politikais aptars dvišalius Lietuvos ir Austrijos santykius, santykius su Kinija, aktualiausius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder