Ankstesni kandidatai į LRT vadovus užleidžia vietą favoritams

LRT neišrinko naujo generalinio direktoriaus: nei vienas kandidatas nesurinko daugiau kaip 7 balsų

Antradienį įvyko LRT generalinio direktoriaus rinkimai. Iš šešių kandidatų, dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio nebuvo išrinktas nei vienas kandidatas.

„Būtent šiandien vyko diskusijos ir kandidatų programų pristatymas. Po diskusijų ir susitikimų su kandidatais taryba posėdžiavo. Buvo apsikeista nuomonėmis. Ir šiandieną yra situacija, kai nei vienas iš kandidatų negavo reikiamo garsų skaičiaus“, – antradienį, po LRT tarybos posėdžio teigė LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.

Pasak LRT tarybos pirmininko, įvykdžius du balsavimo turus nei vienas iš kandidatų nesurinko daugiau nei 7 balsų. Du kandidatai taip pat surinko po vienodą balsų skaičių, bet nebuvo atskleista kurie.  

„Yra dvylika tarybos narių ir tam, kad patvirtinti generalinio direktoriaus kandidatūrą reikia 7 balsus. Nei vienas nesurinko, tad kitame posėdyje bus skelbiamas kitas konkursas“, – aiškino jis.

„Buvo ir antras turas ir kandidatai gavo po vienodą balsų skaičių“, – pridūrė jis.

Taip pat, pasak jo, kitame LRT tarybos posėdyje bus paskelbtas naujas generalinio direktoriaus konkursas. Tarybos pirmininko teigimu, kitas posėdis nusimato balandžio mėnesį.

„Kitame LRT tarybos posėdyje bus skelbiamas naujas konkursas“, – informavo E. Valatka.

ELTA primena, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose buvo svarstomi 6 konkurso kandidatai. Iš jų,viešai apie savo kandidatūrą į LRT vadovo postą buvo paskelbę komunikacijos agentūros „Adverum“ vykdomasis direktorius Aistis Zabarauskas bei Vilniaus universiteto (VU) dėstytojas Mantas Martišius.

LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka.

Po keturis tarybos narius skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder