Ministrė viliasi, kad baisesnių nesąmonių nebus

(4)

Laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovaujanti Monika Navickienė išreiškė viltį, jog dvyliktokų egzaminams yra pasirengta ir daugiau skandalų nekils.

„Ministre, kokį pažymį rašytumėte Nacionalinei švietimo agentūrai už pasirengimą egzaminams, ypač vakarykščiam egzaminui? Gramatinės klaidos. Kaip galvojate, ar abiturientai gali būti ramūs dėl kitų egzaminų ir apskritai dėl savo įvertinimų proceso?" - ketvirtadienį į M.Navickienę kreipėsi Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

„Aš pažymių gal nerašysiu, bet pasakysiu keletą dalykų, kurie, mano galva, yra tikrai svarbūs. Nacionalinėje švietimo agentūroje pokyčiai yra būtini. Visų pirma privalo išmokti gerbti mokinį, gerbti mokytoją, rašyti būtų neblogai taip pat išmokti, bet šito klausimo aš tikrai nesuvesčiau į kokį nors tokį, na, balo parašymą.

Aš suprantu, kad... Ir padariau - yra tyrimas, kad išsiaiškintume, kas yra atsakingi ne tik už gramatines klaidas, bet ir už tai, kad lietuvių literatūros mokytojams išėjo laiškas su pretenzija dėl mokytojų kompetencijos, o ne dėl Nacionalinės švietimo agentūros atsakomybės. Čia yra dar vienas niuansas, kuris, man atrodo, nėra toleruotinas. Aiškinamės ir asmenis, kurie galėtų būti atsakingi. Aš puikiai suprantu, kad pokyčio reikia organizacinio - ne tiktai nubausti, bet ir pasiekti tikslą, kad organizacija pasikeistų.

Dvyliktokams tikrai noriu siųsti žinią, kad egzaminams yra pasirengta. Viliuosi, kad jau pasibaigus visiems brandos egzaminams mes galėsime įsivertinti ir turėti galbūt kokius nors niuansus, į kuriuos atkreipsime dėmesį ir kitais metais, bet esame pasiruošę.

Visus kitus dalykus mes tikrai bandome ir kontroliuoti, ir tikrinti, bet pokytis turi ateiti ir su nauju vadovu, jo konkursas yra pratęstas iki birželio 12 dienos. Dar kartą kviečiu visus kolegas tikrai raginti sau žinomus šviesius švietimo žmones šiame konkurse dalyvauti", - pareiškė M.Navickienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder