Prezidentas beveik pusšimtį moterų apdovanos už nuopelnus motinystei ir globai

Nausėda valstybės apdovanojimą įteiks buvusiam JAV gynybos sekretoriui

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Lietuvos valstybės apdovanojimus įteiks buvusiam JAV gynybos sekretoriui ir ką tik tarnybą baigusiam Portugalijos kariuomenės vadui.

Apdovanojimai šiems asmenims skirti Vasario 16-osios, tai yra Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, proga.

Buvusiam JAV gynybos sekretoriui Markui Thomui Esperui (Markui Tomui Esperui) skirtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

Jis apdovanotas už nuopelnus stiprinant Jungtinių Valstijų ir Lietuvos strateginį gynybinį bendradarbiavimą bei pastangas įtvirtinant saugumo įsipareigojimus Lietuvoje.

M. Th. Esperas gynybos sekretoriaus pareigas ėjo JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje nuo 2019 metų liepos iki 2020 metų lapkričio.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius Vilniuje bus įteiktas ir neseniai į atsargą išėjusiam Portugalijos kariuomenės vadui Antonio da Silva Ribeiro (Antonijui da Silva Ribeirai).

Jis įvertintas už ypatingus nuopelnus puoselėjant bei plėtojant Lietuvos ir Portugalijos santykius, už profesionalumą ir asmeninį indėlį į Lietuvos saugumo užtikrinimo politikos formavimą bei įgyvendinimą.

Paprastai valstybės apdovanojimai įteikiami vasario 16-ąją, tačiau ne visi apdovanotieji gali atvykti jų atsiimti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder