Neringa susigrąžina istorinį Vilų gatvės pavadinimą

Neringos savivaldybės taryba nusprendė miestui sugrąžinti istorinį gatvės pavadinimą, menantį gilias šio krašto tradicijas. Savivaldybės tarybos sprendimu Juodkrantėje nuo šiol vėl skambės Vilų gatvės pavadinimas – taip bus pervadinta šios gyvenvietės Kalno gatvė.

Susigrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybei pasiūlė juodkrantiškiai. Anot asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“, augant žmonių susidomėjimui išskirtine Juodkrantės kurorto istorija ir jos svarba Kuršių nerijai, vis dažniau pasigirsdavo pasisakymų apie tai, kad reikėtų grąžinti senąjį Vilų gatvės pavadinimą dabar esančiai Kalno gatvei.

Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė, šiandieniniam kurorto gyventojui žinoma Kalno gatvės pavadinimu, vadinosi Vilų gatve.

„Neringos kurortinės tradicijos pirmiausia užsimezgė Juodkrantėje, kuri buvo Europinio lygio kurortas su tam laikmečiui itin modernia kurortine infrastruktūra. Džiaugiuosi, kad išskirtinė šio krašto praeitis tampa vis stipresne mūsų identiteto dalimi, o žmogus, kuriam esame labiausiai už tai dėkingi – juodkrantiškė istorikė Nijolė Strakauskaitė, kuriai suteiktas Neringos miesto garbės pilietės vardas. Vilų gatvės pavadinimo susigrąžinimas – labai graži jos pavyzdžiu sekančių gyventojų iniciatyva, kviečianti geriau pažinti ir suprasti šį kraštą“, – apie sprendimo svarbą kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot Neringos savivaldybės mero, džiugina ir šioje gatvėje vykstantys pokyčiai – Juodkrantės aukso amžių menančios vilos dabinasi. Savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšomis atnaujinta viena gražiausių ir unikaliausių kurorto vilų, prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (Mano brangenybė). Chlebinskų šeimos pastangomis buvo restauruota vila „Loebel“, šiais metais ir vėl tapusi tikru Neringos kurorto brangakmeniu.

Juodkrantės gyventojų pasiūlymui grąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybės taryba pritarė vienbalsiai.

***

Kviečia teikti paraiškas finansavimui gauti 

Asociacija „Vidmarės“, Neringos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė (toliau – ŽRVVG) kviečia teikti vietos projektus pagal žvejybos ir akvakultūros regiono vietos plėtros strategijos „Neringos žvejybos ir akvakultūros regiono vietos plėtros strategija 2016-2020 m.“ priemonę „Žvejybos sektoriaus dalyvių bendradarbiavimas“, kodas BIVP-AKVA-SAVA-4, kvietimas Nr. 26; „Žvejybos tradicijų išsaugojimas ir populiarinimas“, kodas BIVP-AKVA-SAVA-2, kvietimas Nr. 28.

Visa informacija apie kvietimą ir paraiškoms teikti reikalingi dokumentai skelbiami asociacijos „Vidmarės“ interneto svetainėje http://vidmares.lt/kvietimai-vykstantys/

***

Monografijos apie kuršininkų kalbą pristatymas

Lapkričio 30 d., trečiadienį, 17.30 val. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B) vyks prof. dr. Dalios Kiseliūnaitės monografijos „Kuršių nerijos kuršininkų kalba. I dalis. Fonetika ir fonologija“ pristatymas.Monografijoje aprašyta baltų geolekto ‒ Kuršių nerijos kuršininkų kalbos ‒ fonetika ir fonologija.

***

Veiklą pradeda Gamtos mokykla 

Lapkričio 30 d., trečiadienį, 13.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia į Gamtos mokyklos, įsikūrusios Purvynės g. 8A, pristatymą. Neringos bendruomenės nariai kviečiami susipažinti su erdvėmis, būsimomis veiklomis ir galimybėmis bendradarbiauti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder