Nesuderinus su sostinės savivaldybe, Vilniuje pakabinta kontraversiškai vertinamam Kaziui Škirpai skirta atminimo lenta

(2)

Penktadienį, 1941 metų Birželio sukilimo išvakarėse, Nacionalinio susivienijimo iniciatyva ant sostinėje esančio Vilniaus apygardos teismo pastato pakabinta kontraversiškai vertinamam pulkininkui Kaziui Škirpai skirta atminimo lenta.

Anot šiai partijai atstovaujančio Vytauto Sinicos, šis veiksmas su miesto savivaldybe suderintas nebuvo.

„Ne, suderinta nebuvo“, – Eltai penktadienį tikino politikas.

„Bet kuriuo atveju, jos nuėmimas taip pat bus labai aiškus pozicijos parodymas ne tik dėl formalumo, bet ir dėl paties Kazio Škirpos“, – pridūrė jis.

Anot Nacionaliniam susivienijimui atstovaujančio V. Sinicos, šis partijos veiksmas buvo atliktas kaip pilietinio nepaklusnumo akcija.

„Kazys Škirpa yra vienas iš labiausiai nusipelniusių lietuvių tautos rezistencijai asmenų. Tuo pačiu metu ir vienas iš labiausiai trinamų iš mūsų istorinės atminties – per pastarąjį penkmetį ir jo gatvės vardas panaikintas, ir lenta nuimta Gedimino pilies bokšte“,  – teigė jis.

„Mažiausiai trejus metus institucijose buvo stumdomas, mėtomas ir atmetinėjamas be aiškių argumentų šis įamžinimo klausimas“, – pridūrė V. Sinica.

ELTA primena, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) išvadose dėl K. Škirpos įvertinamas svarbus jo indėlis priešinantis sovietų okupaciniam režimui, tačiau pabrėžiama, jog 1940–1941 metais jo veikloje „būta ir antisemitizmo apraiškų“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder