Saulius Skvernelis

Sauliaus Skvernelio partija - tarsi nuotaka arabų vestuvėse (1)

Politika neapsieina be kuriozų. Visuomenės apklausos rodo, kad jei dabar vyktų Seimo rinkimai, į Seimą visai lengvai patektų Sauliaus Skvernelio dar tik kuriama partija - Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos". Nors šios partijos steigiamasis susirinkimas dar neįvyko. Tai ką piliečiai renkasi? Naujagimę, kuri dar negimė? Ideologiją, kurios dar nežino?

Retas renkasi objektą, kurio dar nematė. Jokia dama nepirktų suknios, kurios dar neregėjo.

Niekas impulsyviai nečiuptų radęs dėžutę su užrašu - saldainiai „Karvutė". Prieš tai įsitikintų, ar dėžutėje - tikrai „Karvutė". O gal dėžė tuščia? Gal apgavystė?

O šit politiniame gyvenime piliečiai čiumpa ir dar neegzistuojančias dėžutes. Ir toks fokusas, kiek prisimenu, Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

Panašu į archajiškas arabų šalių vestuves. Kai tėvas S.Skvernelis pats parenka savo jaunikiui sūnui skaromis, veido apdangalais apsitūtulojusią nuotaką - būsimą žmoną Būsimą Partiją. Sūnus tėvo parinkimui iš anksto džiugiai pritaria.

Apdalija reitingais. Nes tėvas - autoritetas. Jis negali klysti. Sūnus su skarotąja apsiveda.

Nei jaunosios veiduką pamatęs, nei balsą išgirdęs.

Tad į 2024-ųjų Seimą jau ruošiasi slinkti, jau slenka kažkoks didžiulis dar nematomas, be apčiuopiamų gabaritų objektas. Tą nematomą objektą, tik astronomiškai ar politologiškai išskaičiuojamą, jau lydi džiugūs plojimai ir gerbėjų palyda.

Bet ką lydėti, gerbti, jei dar nieko nematai?

Paaiškinimas paprastas. Mato S.Skvernelį. Politiškai perspektyvų. Nes jokia politinė jėga taip ir nesugebėjo jo sudirbti ir eliminuoti. S.Skvernelio gerbėjai ar laikini satelitai jį renkasi dėl būsimos asmeninės naudos, karjeros ir t.t.

Vieni todėl, kad buvusį premjerą iš tikrųjų gerbia, jam simpatizuoja. O kiti - todėl, kad mano, jog šitas „vilkikas" patikimas.

Tikrai būrį savosios partijos sąrašinių į kitos kadencijos Seimą „įvilks". O kodėl? Nes vieną partiją jau „įvilko".

Tad svarbu prie „vilkiko" glaustis, jam pataikauti ir atsidurti geroje sąrašo pozicijoje. Su tokiomis asmeninėmis intencijomis į Seimą 2016 m. pateko dalis „valstiečių".

Visuomenės apklausos rodo, kad S.Skvernelio asmeninis reitingas (11,7 proc.) yra vos ne dvigubai aukštesnis nei jo būsimos partijos. Bent aišku, kas iš ko užgimė ir kas nuo kieno malonės priklauso.

Nors ir būsimoji savo populiarumu jau pralenkė Aušrinės Armonaitės Laisvės partiją ir „darbiečius".

Būsimoji partija tiek pat populiari, kiek Lietuvos liberalų sąjūdis (po 7,2 proc). Nors jį kūrę liberalų senbuviai propaguoja savąjį liberalizmą jau tris dešimtmečius.

O šit pasirodė, o tiksliau - dar tik pasirodys S.Skvernelio dar nepažįstamas objektas, ir gauna tiek pat populiarumo balų!

Vėlgi žmogiškai suprantama. Iš smalsumo. Kuo labiau repertuaras kartojasi, tuo mažiau žiūrovų. Tik dalis žmonių renkasi žiūrėti vis tą patį filmą.

Daugumai žmonių knieti pamatyti naujus filmus.

Kiek šansų, kad S.Skvernelio partija bus ilgaamžė? Sprendžiant iš Seimo frakcijos Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos" sudėties, čia susirinkę žmonės nebūtinai sutars visais partijos programiniais klausimais.

Kokie jie - neaišku, programos dar nėra, bet frakciją sudaro skirtingos žmogiškos natūros.

O jei skirtingos natūros, tai ir skirtingi požiūriai į bet kokias programas. Įskaitant ir buitines. Pavyzdžiui, kai net nesutampa požiūris į pusryčius.

Ar kas nors galėtų įsivaizduoti, kad buvęs Vilniaus arkivyskupijos „Caritas" direktorius Linas Kukuraitis mąstys lygiai taip pat, kaip buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis.

Pavyzdžiui, bus tos pačios nuomonės dėl nelegalių migrantų globos. Lygiai taip pat netikiu, kad visi 14 frakcijos narių dėl LGBT turi tokią pačią nuomonę, kaip Tomas Tomilinas.

Tad net iš šių Seime dirbančių politikų pavyzdžių aišku, jog S.Skvernelio būsima partija bus gyvybinga tol, kol buvęs premjeras sugebės ją taikingai administruoti.

Išvada: S.Skvernelio partija gyvuos tol, kol piliečiai simpatizuos S.Skverneliui.

Buvusiam premjerui savotiškai padeda ir Ingridos Šimonytės Vyriausybė. Kuo ji labiau klysta, kuo prasčiau komunikuoja, tuo labiau ankstesnysis premjeras atrodo neklystantis.

Esą „prie Skvernelio", kaip ir „prie Smetonos", būtų kitaip. Ir pandemiją lengviau suvaldytų, ir nelegalus sutramdytų.

Nors kai S.Skvernelis buvo valdžioje, tie patys gyventojai virkavo apie „policinę valstybę". Ir apie išasfaltuotą keliuką.

O dabar atrodo, kad „policinė" Vyriausybė yra kur kas geriau nei Galimybių paso Vyriausybė. Mažiau piliečius tramdė

Sidebar placeholder