Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siekiui apsaugoti tautinių mažumų teises

(2)

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui veiksmingiau spręsti tautinių mažumų teisių užtikrinimo klausimus – įtvirtinti tautinėms mažumoms priklausančių asmenų teises ir laisves, jų pareigas ir valstybės įsipareigojimus, siekiant išlaikyti tautinių mažumų papročius, kultūrinį ir kalbinį identitetą.

Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos teigimu, Seimas Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją be išlygų ratifikavo dar 2000 m. Nuo tada tarptautinės organizacijos nuolat pabrėžia, kad Lietuvoje vis dar trūksta išsamaus teisinio reguliavimo, skirto tautinių mažumų teisių apsaugai.

Tai sukuria netikrumą dėl Lietuvos piliečių, turinčių kitokią nei lietuvių tautinę tapatybę, teisių ir laisvių užtikrinimo.

Naujuoju reglamentavimu apibrėžta tautinės mažumos sąvoka, įtvirtinti tautinės mažumos kriterijai, nustatytos tautinei mažumai priklausančių asmenų teisių įgyvendinimo sąlygos ir pareigos, įtvirtintos nuostatos dėl valstybės politikos tautinių mažumų srityje formavimo ir įgyvendinimo.

Taip pat reglamentuotas tautinių mažumų atstovavimas, įtvirtinant tautinių mažumų interesams atstovaujančios institucijos – Tautinių mažumų tarybos – statusą. Šios tarybos atstovais būtų ir asmenys, priklausantys tautinei mažumai. 

Tautinių mažumų taryba spręstų švietimo, kultūrinius, ekonominius, socialinius klausimus.

Tikimasi, kad siūlomu reglamentavimu bus sistemiškai sprendžiami su tautinių mažumų teisėmis ir pareigomis susiję klausimai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder