„Valstiečių“ sąrašą Seimo rinkimuose ves į EP išrinktas Aurelijus Veryga

(2)

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą Seimo rinkimuose ves išrinktasis europarlamentaras, Seimo narys Aurelijus Veryga.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba nusprendė, kad į rinkimus sąrašą ves Aurelijus Veryga“, – žurnalistams penktadienį sakė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Pats R. Karbauskis teigė taip pat siūlęs A. Verygos kandidatūrą.

Partijos pirmininkas Seimo rinkimuose nedalyvaus, jis tvirtino to negalįs daryti, nes bus spalį vyksiančių rinkimų štabo vadovas.

„Rinkimų štabui vadovausiu aš. Dėl to negaliu kandidatuoti į Seimą“, – teigė R. Karbauskis.

Tarybos metu „valstiečiai“ iškėlė kandidatus, kurie rinkimų sėkmės atveju eitų premjero pareigas, tarp jų: pats R. Karbauskis, A. Veryga bei europarlamentaro kadenciją baigiantis Bronis Ropė.

A. Veryga tvirtino, kad būtų pasiruošęs partijos sėkmės atveju rinkimuose atsisakyti europarlamentaro kedės, grįžti į Lietuvą ir eiti premjero pareigas. Jis teigė, jog rinkimų pasiruošimo laikotarpiu stengsis darbus suderinti.

„Didelė atsakomybė – dar vieni rinkimai. Tikrai didelis kolegų pasitikėjimas, nes laukia rimtas darbas, pristatyti partijos idėjas nacionalinei politikai, tos, kurios yra suteiktos parlamentui, Vyriausybei“, – kalbėjo jis.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, jog šiuo metu su kitomis partijos dėl bendradarbiavimo per rinkimus derimasi nėra.

„Antrame rinkimų ture jau yra tam tikrų tokių pasišnekėjimų, pasikalbėjimų, kas, ką galbūt galėtų remti. Mūsų partijos pirmininkas yra pasakęs: jeigu taip susiklostytų, kad vienmandatėje apygardoje susidurtų mūsų kandidatas su kitais mes kviestume tuos, kurie yra opozicijoje, remti mus ir analogiškai“, – kalbėjo A. Veryga. 

R. Karbauskis teigė planuojantis, jog prasidės pokalbiai su socialdemokratais dėl galimo bendradarbiavimo.

„Jeigu jie neprasidės, tai reiškia, kad jie nenori šnekėtis, bet mūsų pokalbis su pirmininke (Vilija Blinkevičiūte – BNS) buvo visai nesenai, kad mes susitiksime po Europos Parlamento rinkimų“, – sakė jis.

Kandidatų į Seimo rinkimus sąrašą LVŽS tvirtins vėliau.

R. Karbauskis yra sakęs, kad „valstiečiai“ ir toliau siūlo advokatui Ignui Vėgėlei Seimo rinkimuose kandidatuoti kartu.

LVŽS lyderis ir I. Vėgėlė jau kelis kartus buvo susitikę aptarti prezidento rinkimuose trečio likusio advokato galimybių dalyvauti parlamento rinkimuose, bet teisininkas atsakymo dėl tolesnio ėjimo į politiką dar nepateikia ir žada tai padaryti vėliau vasarą.

„Mes niekada I. Vėgėlei nesiūlėme tapti partijos nariu, niekada nesiūlėme jokių vietų sąraše. Mes šnekėjomės apie tai, kad reikia stiprinti atstovavimą tų politinių jėgų, kurios yra už tradicines vertybes“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Aš negalėčiau atmesti, kad jis bus mūsų sąraše, bet negaliu pasakyti, kurioje pozicijoje, taip pat negaliu atmesti jo paties sprendimo, nedalyvauti politikoje ar kito sprendimo“, – pažymėjo jis.

Pats I. Vėgėlė yra įvardijęs siekį suburti koalicinį sąrašą, kuris „gali laimėti Seimo rinkimuose, formuoti valdančiąją daugumą“, tačiau R. Karbauskis bendro sąrašo su kitomis partijomis galimybę atmetė.

Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder