Vėtrungių gatvėje esantiems objektams suteikti adresai

Neringos savivaldybės tarybos sprendimas Purvynės gatvės atšakai suteikti Vėtrungių gatvės pavadinimą įsigaliojo. Netrukus bus iškabintos naująjį gatvės pavadinimą žyminčios lentelės ir pastatų numeriai.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimas suteikti Vėtrungės gatvės pavadinimą buvusiai Purvynės gatvės atšakai palietė žemės sklypus ir pastatus nuo Purvynės g. 31 iki Purvynės g. 441. Šioje teritorijoje esantiems pastatams ir žemės sklypams buvo suteikti nauji adresai.

Neringos savivaldybė primena, kad Vėtrungių gatvės pavadinimas suteiktas Purvynės gatvės atšakai, einančiai per buvusią Nidos šiaurinę komunalinę ūkinę teritoriją, kuri šiandien tampa patrauklia vietove gyventi ir ilsėtis.

Praėjusiais metais keliolikos pastatų adresai buvo keičiami ir Juodkrantėje – Savivaldybės tarybos sprendimu Juodkrantėje nuo šiol ir vėl skamba Vilų gatvės pavadinimas – taip buvo pervadinta šios gyvenvietės Kalno gatvė.

Neringos savivaldybės tarybai taip pat teikiamas svarstyti sprendimo projektas, siūlantis bevardei Pervalkos gyvenvietės gatvei suteikti Bitininkų tako pavadinimą. Šis pavadinimas būtų suteikiamas keliukui, kurio pietinė atkarpa remiasi į įvažiavimo kelią į Pervalkos gyvenvietę, o šiaurinėje dalyje – į Kuršių marias.

Daugiau informacijos apie pakeistus adresus rasite Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt

***

Neringos savivaldybės mero kabinete – išskirtinis kūrinys

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis ir meno kolekcininkas Berntas Šimkė (viduryje).  Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis ir meno kolekcininkas Berntas Šimkė (viduryje).  Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio kabinete kurį laiką bus galima išvysti legendinės Nidos dailininkų kolonijos laikus menantį ekspresionisto Makso Pechšteino darbą.

Dailininkų kolonijos kaip reiškinys atsirado XIX a. pirmoje pusėje, kai menininkai, ypač tapytojai, įkvėpimo ėmė ieškoti toli nuo miestų nutolusiose vietovėse. Juos skatino tiek paprastesnės, natūralesnės egzistencijos troškimas, tiek noras atsikratyti akademizmo mene.

Be kraštovaizdžio, gausus įkvėpimo šaltinis buvo ir vietos gyventojai. Kartu su dailininkais į naujai susikūrusias dailininkų kolonijas visoje Europoje atvyko įvairių sričių draugai: rašytojai, poetai, kompozitoriai, muzikos ir teatro pasaulio atstovai, meno kritikai ir kolekcininkai. Dailininkų kolonijos tapo jų susitikimų vieta. Nidoje taip pat susiformavo dailininkų kolonija, tapusi vokiečių dailininkų, intelektualų pamėgta vasarojimo ir kūrybos vieta. Nidos dailininkų kolonijos klestėjimo laikais Nida ir Kuršių nerija buvo tituluojamos „prūsiškąja Sachara“, „tapytojų rojumi“ ir „stebuklų žeme“.

Vasaras Nidoje tuomet mėgo leisti ir ekspresionistas M. Pechšteinas, čia sukūręs daug paveikslų. Vienas iš paveikslų atsidūrė kolekcininko Bernto Šimkės rankose. Paveikslas, kuriame matomi 1934-aisiais metais įamžinti Kuršių nerijos žvejų laivai, įsigytas prieš kurį laiką aukcione.

Pasak Neringos savivaldybės mero D. Jasaičio, kolekcininkas B. Šimkė šį paveikslą trumpam „paskolino“ Neringos savivaldybei. Mero kabinete jis kabės laikinai ir kvies prisiminti visai Kuršių nerijai, o ypač Nidai, ypatingą laikotarpį.

***

Skelbiamas paraiškų priėmimas

Asociacija „Vidmarės“, Neringos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė (toliau – ŽRVVG) kviečia teikti vietos projektus pagal žvejybos ir akvakultūros regiono vietos plėtros strategijos „Neringos žvejybos ir akvakultūros regiono vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“ (toliau – VPS) priemonę „Žvejybos tradicijų išsaugojimas ir populiarinimas“, kodas BIVP-AKVA-SAVA-3.

Kvietimas teikti vietos projektus galioja nuo 2023 m. kovo 30 d. 9.00 val. iki 2023 m. gegužės 2 d. 16.00 val. Visa informacija apie vietos projektų finansavimo sąlygas skelbiama interneto svetainėje www.vidmares.lt , taip pat ŽRVVG adresu: Taikos 11/2, Neringa.

***

Neringiškiai pirmieji išvys „Vaikų miško paviljoną“

18-oje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovausiantis Jurgos Daubaraitės, Egijos Inzules ir Jono Žukausko kuruojamas „Vaikų miško paviljonas“ balandžio 1 d. 12–15 val. atvers duris visiems lankytojams išankstinėje nebaigtinio darbo peržiūroje (angl. work in progress) Nidoje.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, galerijos salėje, jau kurį laiką kvepia medžiu. Čia J. Žukauskas kartu su Antanu Gerliku, Jurgiu Paškevičiumi ir Antonu Šramkovu iš kelerius metus kauptos, datuotos bei archyvuotos Kuršių nerijoje augusių medžių medienos, kuri būtų virtusi biokuru, renčia realaus dydžio „Vaikų miško paviljoną“ – tą patį ir tokį patį, koks jau gegužės mėnesį bus atidarytas Venecijoje ir atstovaus Lietuvai. Pasibaigus bienalei, instaliacija bus grąžinta atgal į Kuršių nerijos mišką, kur veiks kaip aplinkosaugos edukacijos erdvė.

„Vaikų miško paviljone“ sujungiami atradimai ir darbai, sukurti greta Vilniaus ir Kuršių nerijos apylinkių esančiuose miškuose, taip pat Paljakanvaros (Suomija) sengirėje vykusiuose užsiėmimuose su vaikais. Lydimi architektų, aplinkosaugos edukatorių, aktyvistų, menininkų ir miškininkų, vaikai buvo supažindinti su mąstymu apie mišką kaip apie derybomis formuojamą erdvę, kurioje nė vienas veikėjas neturi pagrindinio vaidmens.

Organizatoriai kviečia visus balandžio 1 d., šeštadienį, 12–15 val. atvykti į „Vaikų miško paviljoną“, atveriamą plačiajai visuomenei. Vieta – VDA Nidos meno kolonija.

Lietuvos paviljoną 18-oje tarptautinėje Venecijos architektūros bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba. Paviljoną organizuoja „Neringos miško architektūra“ ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija. Paviljoną remia Neringos savivaldybė ir Šiaurės šalių kultūros fondas.

Paviljoną bus galima išvysti artėjantį šeštadienį Nidos meno kolonijoje.  Organizatorių nuotr.

Paviljoną bus galima išvysti artėjantį šeštadienį Nidos meno kolonijoje.  Organizatorių nuotr.

***

Velykų parko dekoracijų gaminimo dirbtuvės

Balandžio 1 d., šeštadienį, 16.30 val. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė) vyks Velykų parko dekoracijų gaminimo dirbtuvės. Kūrybines dirbtuves visai šeimai ves edukologė Rūta Drabulytė. Kūrybai ir darbui reikalingomis priemonėmis Liudviko Rėzos kultūros centras aprūpins. Gintaro įlankoje prie Garsų gaudyklės įkurtas Velykų parkas (idėjos autorė R. Drabulytė) jau kelerius metus iš eilės džiugina šeimas Velykų laikotarpiu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder