VRK paskelbs kandidatus į savivaldą, jų anketas, turto, pajamų, interesų deklaracijas

VRK registruos kandidatus savivaldos rinkimuose, kilo grėsmė trims sąrašams

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį priims galutinį sprendimą, kuriuos politikus ir partijų bei komitetų kandidatų sąrašus registruoti dalyvauti savivaldos rinkimuose.

Dalyvauti kovą vyksiančiuose tiesioginiuose mero ir savivaldybių tarybų rinkimuose pageidauja apie 14 tūkst. asmenų, iš jų – per 400 varžysis dėl merų postų.

Iš viso šiemet bus renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. 

VRK ketvirtadienį taip pat priims sprendimą dėl kandidatų, nesurinkusių būtino rinkėjų parašų skaičiaus, norint dalyvauti rinkimuose, taip pat išbrauks tuos, kurių pareiškiniai dokumentai neatitinka Rinkimų kodekso reikalavimų, tai yra tuos, kurie po teismo sprendimo nepateikė savo biografijų ir neatsiuntė fotografijų. 

VRK duomenimis, pastarųjų politikų yra apie 20. Anksčiau iš rinkimų dėl šios priežasties buvo pašalinta beveik 500 politikų, bet Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė rinkimų organizatoriams peržiūrėti savo sprendimą, skiriant terminą kandidatams ištaisyti trūkumus.

Išbraukus reikalavimų neatitinkančius politikus rizika, kad pritrūks kandidatų, kyla trims partijų sąrašams: Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašams Panevėžio miesto ir Ukmergės savivaldybėse bei partijos „Laisvė ir teisingumas sąrašui Ukmergės rajono savivaldybėje.

Visuomenei kandidatai bus paskelbti penktadienį VRK interneto svetainėje.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 5 dieną.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder