Gabrielius Landsbergis
Ministerija: Lietuva solidarizuojasi su JAV dėl sankcijų Rusijai (2)

Lietuva reiškia paramą JAV, kuri paskelbė sankcijas Rusijai dėl Kremliaus kišimosi į Jungtinių Valstijų rinkimus, didelės kibernetinės atakos ir kitos priešiškos veiklos, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Lietuva tvirtai remia JAV ir jos sprendimą dėl sankcijų, atsakant į Rusijos destabilizuojančius ir agresyvius veiksmus“, – pranešime sakė ministras Gabrielius Landsbergis. 

Prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį nurodė uždrausti JAV finansų institucijoms investuoti į naujų emisijų Rusijos valstybės skolinius vertybinius popierius, išsiųsti 10 šnipinėjimu įtariamų diplomatų ir paskelbti sankcijas 32 asmenims, kurie įtariami prisidėję prie kišimosi į 2020 metų prezidento rinkimus.

Pasak Baltųjų rūmų, šios sankcijos taip pat yra atsakas į „piktavališką prieš JAV, jų sąjungininkes ir partneres nukreiptą kibernetinę veiklą“ – prieš JAV vyriausybinę kompiuterių sistemą nukreiptą plataus masto kibernetinę ataką, naudojantis bendrovės „SolarWinds“ programinės įrangos spragomis praėjusiais metais.

Pareiškime taip pat minimas Rusijos ekstrateritorinis „nusitaikymas“ į disidentus ir žurnalistus bei keliamas pavojus saugumui šalyse, kurios yra svarbios JAV nacionaliniam saugumui. 

NATO ir Europos Sąjunga savo ruožtu taip pat išreiškė palaikymą JAV.

Raktažodžiai
Na,dabar JAV lengviau atsiduso.Kaip čia be mūsų paramos.
Valdas, 2021-04-16 08:57
Idiotai valda Lietuva,o ju seskes tarnauja ne Lietuvai.
Klp, 2021-04-15 22:42
Sidebar placeholder