Tyrimas: lietuviai savo pensijai norėtų sukaupti iki 50 tūkst. eurų siekiančią sumą

Ministerija siūlo kol kas nepritarti Seimo narių norui sparčiau indeksuoti pensijas

(1)

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl kai kurių Seimo narių siūlymo spartinti pensijų indeksavimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo kol kas tam nepritarti, nes ji rengia pasiūlymus dėl pensijų ir kitų išmokų pokyčių. 

Grupė Seimo narių siūlė keisti pensijų indeksavimo koeficiento apskaičiavimą, tam naudojant padvigubintą praėjusių metų vartotojų kainų indekso vidurkį. 

Ministerijos teigimu, sparčiau pensijos galėtų būti indeksuojamos tik peržiūrint formulės rodiklius ir koeficiento apskaičiavimo taisykles bei sprendžiant visos pensijų sistemos problemas.

Vyriausybė pirmąjį šių metų ketvirtį žada peržiūrėti teisės aktus dėl valstybinių pensijų, rentų, išmokų, o kartu ir jų indeksavimą bei dydžius. Pasiūlymus dėl pensijų ir kitų išmokų pokyčių Seimui planuojama pateikti iki 2023 metų antrojo ketvirčio. 

Be to, ministerijos teigimu, Seimo narių siūlymui šiemet papildomai reikėtų apie 1,5 mln. eurų, 2023 metais – 4,6 mln. eurų, o 2024 metais – 7,5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, tačiau jos nenumatytos.

Nuo 2021 metų nustatytas kasmetinis pensijų indeksavimas pagal praėjusių metų suderinto vartotojų kainų indekso vidurkį. 2021 metais koeficientas buvo 1,012, pensijų bazės dydis – 58,7 euro, o 2022 metais – atitinkamai 1,011 ir 59,35 euro.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder