Gintautas Jakštas

Ministras tikina pateikęs beprecedentį siūlymą - pedagogų darbo užmokestį padidinti 21 proc.

(8)

Su mokytojų profesinių sąjungų vadovais susitikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina pateikęs beprecedentį siūlymą – ateinančiais metais pedagogų darbo užmokestį padidinti 21 proc.

„Pristatėme beprecedentį siūlymą. Švietime tokio augimo tiek biudžetu, tiek darbo užmokesčio pokyčiu nėra buvę mūsų istorijoje. Ką pasiūlėme, tai pirmiausiai kitais metais darbo užmokestis didėtų 21 proc. Pirmas žingsnis būtų 10 proc. nuo sausio, likęs žingsnis nuo rugsėjo 1-os“, – penktadienį žurnalistams teigė G. Jakštas.

„Greta to pasiūlėme tęsti, kas buvo šiemet paskirta iki mokslo metų pabaigos nuo rugsėjo. Tai yra 3 proc. papildomos lėšos, kurios suteikia galimybę skirti 20 proc. daugiau pasirengimui dirbti su atnaujintu ugdymo turiniu“, – taip pat pažymėjo jis.

Ministro teigimu, tuo galės pasinaudoti maždaug kas antras ugdymo mokyklose dirbantis mokytojas.

„Tai šalia to 21 proc. augimo (mokytojas – ELTA) turės dar apie 5-6 proc. papildomas lėšas, nes dirbs su atnaujintu ugdymo turiniu“ , – akcentavo G. Jakštas.

Ministras G. Jakštas su streiką planuojančiais pedagogų profsąjungų vadovais buvo susitikęs antradienį. Vis dėlto, jo pasiūlymas kitais metais mokytojų darbo užmokestį didinti 20,5 proc. nesulaukė palaikymo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder