Už 2 eurų brokuotą proginę monetą siūlo 2000 eurų

Pasitikrinkite piniginę: už 2 eurų brokuotą proginę monetą siūlo 2000 eurų (6)

2 metaliniai eurai kišenėje gali staiga virsti 2000 eurų. Skamba neįtikėtinai. Lietuvos monetų kalykla išleido brokuotą 2 eurų proginę monetą, skirtą Žuvinto rezervatui, su latvišku, o ne lietuvišku užrašu ant briaunos, tad kai kas dėl to netikėtai pralobo.
 

Tokia moneta tapo itin medžiojama kolekcionierių. Užsienio portaluose pardavėjai lietuvišką 2 eurų monetą su klaida siūlo nusipirkti už beveik 2500 eurų.

Numizmatikos ekspertai tikina, kad tokia moneta – itin retas eksponatas. O gal ir jūs ją turite savo piniginėje?

Iš pirmo žvilgsnio paprasta dviejų eurų moneta, skirta Žuvinto rezervatui, tik ant jos parašyta ne lietuviškai laisvė, vienybė, gerovė, o latviškai – dievas laimina Latviją. Ir jeigu jums pasisekė rasti šią monetą, jos vertė šiandien kone tūkstantį kartų didesnė.

„1800 eurų pas mumis.

Gal užsieny dar didesnė vertė gali būti. Lietuvoj kaip vietinėj rinkoj, tai kolekcionieriai tarpusavy per skelbimus truputį pigiau pardavinėja“, – teigia „Florinus“ vadovas Žilvinas Leškevičius.

Ir viskas tik dėl to, kad Lietuvos monetų kalykla 2021-aisiais nukaldino proginę 2 eurų, Žuvinto rezervatui skirtą monetą, su klaidingu užrašu ant jos briaunos: „Dievs sveti Latviju.“

„Šita moneta yra su klaida išleista tik tai brilliant uncirculated, tik tai kortelėse“, – sako Ž. Leškevičius.

Ir nors ekspertai sako, kad ši moneta su klaida apyvartoje galėjo atsirasti tik tuo atveju, jei kažkam mirtinai prireikė dviejų eurų ir teko išardyti numizmatinę pakuotę, visgi: „Apyvartinė paprasta, kortelėje ir kortelėje su klaida. Ir kaip dabar vieni sako, neaišku, kiek tiesos, kiek melo, kad yra jų ir su klaida apyvartinių.“

Pasak „Florinus“ vadovo, ši dviejų eurų moneta  labai įdomus ir itin numizmatų medžiojamas eksponatas.

O laikui bėgant, monetos kaina dar labiau kils.

„Šitos monetos, kaip sakoma, yra apie 500 gali būti, o visai Europai tų kolekcionierių yra labai daug, tai 500 monetų ant visos Europos, tai jau skaitosi labai labai retas eksponatas“, – aiškina Ž. Leškevičius.

Tad į darbą norėdami pasipelnyti kimba ir sukčiai – padirbinėja ir parduoda pigiau neva su klaida iškaltą 2 eurų monetą.

„Tarp visų žmonių numizmatų sklinda visokios kalbos, kad tiesiog labai lengvai su presu išstumia patį viduriuką ir pakeičia į latvišką“, – sako „Florinus“ direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Leškevičius.

O ant ką tik nukaltos 2 eurų šviežutėlės monetos, skirtos Ukrainai, užrašas ant briaunos yra teisingas: laisvė, vienybė, gerovė.

„Dabar apyvartines kalam 2 eurų monetas „Kartu su Ukraina“. Jų į apyvartą bus išleidžiama 450 tūkstančių, o BU quality, tai kolekcinininkams ir numizmatams skirta pakuotėse bus išleidžiama 15 tūkstančių“, – kalba „Lietuvos monetų kalyklos“ vadovas Donatas Sirgedas.

Tad dėl didelio 2 eurų, saulėgrąžomis pražydusių monetų kiekio apyvartoje, žinia, kad Lietuva yra kartu su Ukraina ir yra vienas garsiausių jos balsų, anot Lietuvos monetų kalyklos vadovo, bus plačiai paskleista Europoje.

Tiesa, garsiai žinia pasklis ne tik apie šias monetas.

Atgarsių užsienyje jau sulaukė ir Žuvinto rezervatui skirta su klaida nukaldinta 2 eurų moneta.

Štai portale ebay ji parduodama net už 2400 JAV dolerių. Yra ir kiek pigesnių variantų – 2200 ar 1700 JAV dolerių. Pasak Lietuvos monetų kalyklos vadovo, tokios klaidos pasitaiko itin retai – pirmoji per 30 metų.

„Viena iš priežasčių, na kaip, tai buvo tikrinimo imtis. Su ja klaida buvo padaryta“, – sako D. Sirgedas.

„Kažkam žmogiška klaida, taip, bet čia yra kolekcionieriams čia džiaugsmas, šventė ir, kai valstybinės kalyklos padaro va tokią va klaidelę, pats jaučiasi kolekcionavimo malonumas“, – tvirtina Ž. Leškevičius.

„Čia yra liga. Nežinau. Ateini į parduotuvę, nusipirkti marškinių, nusiperki viską, išskyrus marškinius“, – pasakoja numizmatas, visuomenininkas Remigijus Žiogas.

Taip monetų kolekcionavimą vadina numizmatas Remigijus.

Tiesa, jis ažiotažą sukėlusios lietuviškos dviejų eurų monetos neieško, bet pripažįsta, kad ji išties labai populiari tarp eurus ir monetas su klaidomis medžiojančių numizmatų: „Man istorinę reikšmę turi turėti, o ne klaidą.“

Remigijus kolekcionuoja lietuviškus, latviškus, estiškus pinigus. Turi didžiulę Vatikano kolekciją. Ir visgi, pasak Remigijaus, didžiausia jo meilė – tarpukario Lietuvos pinigai.

Tiesa, tokia aistra – labai nepigus malonumas.

„Pati brangiausia – Smetona 2 litai, kurios aš pats ieškau ir jos vertė yra nuo 14 tūkstančių iki 20 tūkstančių eurų“, – sako R. Žiogas.

Remigijus į savo kolekciją jau yra investavęs 50 tūkstančių eurų.

Kolekcioneriai, anot numizmato, į minusą niekad neišeina. Mat turimų monetų ar kupiūrų vertė kas mėnesį auga.

Tai ir puikus būdas taupyti.

„Jeigu jau turite 500 eurų kupiūrą, jinai jau verta yra 510 eurų, o jeigu dar įdomesnis serijos numeris yra arba metai tam tikri, tai jeigu jau gavot, turėkit“, – tikina R. Žiogas.

Organizatorių nuotr.

tv3.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder