Plungėje atleista darželio auklėtoja: tėvai skundėsi baisiais dalykais

Plungėje atleista darželio auklėtoja: tėvai skundėsi baisiais dalykais

Prieš kurį laiką rašėme apie susidariusią konfliktinę situaciją Kulių gimnazijoje veikiančio lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupėje: auklėtoja buvo kaltinama nepedagogišku elgesiu, gauti tėvų, darbuotojų skundai ir pan.

Išspręsti sudėtingo klausimo pačiai įstaigai nepavyko, tad tyrimą dėl to pradėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Tyrimo išvados pedagogei nepalankios – ji darželyje jau nebedirba.

Priminsime, kad karo kirvis Kulių lopšelyje-darželyje buvo iškastas praėjusių metų spalį, kai įstaiga gavo vieno iš grupės vaikų tėvų skundą dėl netinkamo auklėtojos kaip pedagogės elgesio.

„Plungei“ aiškinantis situaciją, laikinai Kulių gimnazijai vadovaujanti Alvyra Viršilienė komentavo: „Buvo sudaryta komisija. Ji nustatė, kad pedagogė nepažeidė darbo etikos ir tinkamai atliko savo pareigas. Atrodo, kad su vaiko tėveliais auklėtoja susitaikė.“

Tačiau panašu, kad susitaikymas arba neįvyko, arba buvo trumpalaikis – gruodį vėl gautas skundas. Pagrindas – jau kitas. Koks? Šito direktorė laikraščiui detalizuoti nenorėjo.

Priešmokyklinės grupės auklėtoja tuo metu sirgo, tad išklausyti jos paaiškinimo esą nebuvo galimybės. Laikinoji vadovė užsiminė, jog antrajame pareiškime figūruoja ir kiti asmenys. Tad gimnazijoje vėl buvo sudaryta komisija. Ji tik pradėjusi darbą sulaukė dar vieno skundo.

„Sausio 17 d. gautas darbuotojų skundas. Į mokykloje sudarytą komisiją buvo įtraukta ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė.

Ji informavo, kad skundai dėl šios mokytojos buvo rašyti ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui.

Todėl nusprendėme, jog tolesnį tyrimą tikslinga būtų atlikti būtent Švietimo ir sporto skyriui. Kol vyksta tyrimas, mokytoja iki vasario 8 d. yra nušalinta nuo pareigų“, – aiškino A. Viršilienė.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ankstesniame pokalbyje su „Plunge“ teigė, kad jų skyrius tikrai buvo sulaukęs ne vieno rašto dėl situacijos Kuliuose.

Vedėjas akcentavo, kad detalių atskleisti negali, tačiau patvirtino, jog, įvertinus skundus, gautus tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės, Savivaldybės administracijoje buvo suformuota darbo grupė, kuri aiškinsis, ką daryti, kad konfliktas būtų išspręstas.

„Komisija aiškinsis, ar mokytoja nusižengė pedagogo darbo etikai, ar vaikai yra saugioje aplinkoje, ar nenaudojamas psichologinis smurtas ir pan.

Bus keliamas ir darbuotojų saugios emocinės darbo aplinkos klausimas. Pradėtas tyrimas platesne apimtimi“, – kalbėjo vedėjas ir užsiminė, jog priešmokyklinėje grupėje nepasitenkinimą nušalintos mokytojos darbu reiškia ne vieno vaiko tėvai.

Šiandien minėtoji darbo grupė savo išvadas jau yra pateikusi.

„Tyrimo detalių dėl asmens duomenų apsaugos atskleisti negalime, tačiau taip – vasario 17 d. tyrimas buvo baigtas.

Jo išvadose nurodoma, kad atliekant situacijos Kulių darželio priešmokyklinėje grupėje tyrimą buvo nustatyta teisės aktų ir įstaigos vidaus tvarkos pažeidimų. Išvados pateiktos gimnazijai, kuri savo ruožtu turėjo priimti sprendimą dėl tolesnio auklėtojos darbo šioje grupėje.

Mano žiniomis, pedagogė darželyje nebedirba. Atleista už darbo etikos pažeidimus“, – komentavo vedėjas.

G. Rimeikis taip pat teigė, kad nors Kulių gimnazijoje yra patvirtinti visi reikalingi vidaus darbo tvarkos dokumentai, praktiškai jais vadovautis vengiama.

„Darbuotojai bijo pranešti, kad kas nors negerai vyksta jų darbo aplinkoje. Taip neturėtų būti. Reikia drąsiai šnekėti, išsakyti viską, kas sukelia nesutarimus ir neleidžia užtikrinti tinkamo psichologinio klimato darbe“, – pabrėžė vedėjas.

Atleistoji pedagogė Kulių lopšelyje-darželyje dirbo nuo 2018 m. Kaip prieš kurį laiką komentavo A. Viršilienė, „per tą laiką neturėjome jokių problemų“.

Tačiau panašu, kad šįkart konfliktas buvo itin aštrus ir auklėtojos atžvilgiu skrieję kaltinimai dėl nepedagogiško elgesio su vaikais ir nesutarimų su kolegomis nebuvo be pagrindo.

Tikėjomės, kad situaciją ir tyrimo išvadas pakomentuos ir laikinoji Kulių gimnazijos direktorė, tačiau susisiekti su A. Viršiliene nepavyko.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder