Pradinukai galės grįžti į mokyklas ir Klaipėdoje

Nuo kitos savaitės į mokyklas be testavimo kaupinių metodu galės grįžti dar keturių savivaldybių pradinukai – Neringos, Klaipėdos miesto, Kupiškio ir Utenos rajonų.

Tokia galimybė atsivėrė Vyriausybei trečiadienį pagal naujausius duomenis peržiūrėjus savivaldybių, kur gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašą.

Nuspręsta į jį įtraukti ne tik tas savivaldybes, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų, bet ir tas savivaldybes, kuriose sergamumas neviršija 300 atvejų.

Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pagal naujus kriterijus į šį sąrašą nuo šiol patenka ir Neringos, Klaipėdos miesto, Kupiškio ir Utenos rajonų savivaldybės.

Sąraše jau buvo Alytaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių miestų, taip pat Birštono, Druskininkų, Elektrėnų,  Kalvarijos,  Kazlų Rūdos, Pagėgių, Rietavo savivaldybės.

Taip pat: Akmenės, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Lazdijų, Mažeikių, Molėtų, Pakruojo, Pasvalio, Plungės, Prienų, Radviliškio, Raseinių,  Rokiškio, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių, Ukmergės, Vilkaviškio, Zarasų rajonų savivaldybės.

Šiose savivaldybėse leidžiamas pradinukų ugdymas mišriu būdu mokinių ir pedagogų netestuojant kaupinių metodu.

Kitose savivaldybėse taikomas saugaus sugrįžimo į mokyklas modelis, pradinių klasių mokinius periodiškai testuojant kaupinių metodu.

Dabar sąraše esančios savivaldybės, kuriose sergamumas yra tarp 200–300 atvejų, jei sergamumas per dvi savaites nesumažės iki mažiau nei 200 atvejų, iš jo bus išbrauktos. Tuomet jos turės pereiti prie testavimo kaupinių metodu arba nuotolinio ugdymo.

Kaip pranešė ŠMSM, praėjusią savaitę klasėse mokėsi virš 63 tūkst. pradinukų. Iš jų – beveik 7 tūkst. mokyklose, kuriose taikomas testavimas kaupiniais.

Vyriausybė taip pat trečiadienį priėmė sprendimą leisti atvirose erdvėse organizuoti treniruotes, rengti neformaliojo švietimo užsiėmimus ne didesnėmis nei dešimties žmonių grupėms.

Raktažodžiai
Žinoma, galima viską neigti - jokio COVID'o nėra, tai tik paprastas gripas ir pan. Teigti, kad čia daktarų, masonų, farmacininkų, Geitso, Skvernelio/Karbauskio ir t.t. sąmokslas. Galima nurašyt, kad tai senų - ligotų žmonių, "kuriems ir taip nedaug liko", liga. Galima stovėt užsimerkusiam ir šaukt, kad jokios Saulės nėra, kad Žemė plokščia ir t.t. Tik va, kai reanimacijos užkimštos COVID ligoniais, nei su širdies ligom į jas nepatenka, nei onkologinius ligonius operuot gali. O vaikai... Galima apsimest, kad jie neužsikrečia, neserga, neperneša, kad jiems nėra pasekmių. Galima neigt, kad viruso valdymo modeliuse mokyklos vienos pirmųjų. Bet juk virusas yra išgalvotas, ar ne?
BPN, 2021-04-07 23:06
Baikit tas nesąmones, durnint Lietuvą, kada baigsis visa ši sumaištis kurią užvirėt, leiskit vaikams mokytis, jiems reikia, ne - būtina bendraut, sportuot, mokytis suprast klasėje, nes virtualiai sunkiai mokosi, o ir jo nesupranta, taip ir liks spragos, leiskit pažint vieni kitus kurie dar nespėjo susipažint, mokytis bendraut, mes visą tauta, visą Lietuva esame pavargę išsekę nuo visos jūsų melagystes ir leiskite mums patiems nuspręsti ir pasirinkti kaip elgtis šioje situacijoje, nes labiau mirštama ne nuo covid-19, o nuo kitų ligų, gal jūs jau pamiršote, kad yra viena iš jų širdies ligos ir t.t Būkite dėmesingi ko nori tauta, o ne ko norite jūs, pasipelnyti ta nelemta prigalvota, gal ir ne prigalvota, bet darykite tai, nes nuo jūsų karantino jau pavargome, leiskit žmonijai gyventi LAISVAI be SUVARŽYMŲ!!!!
Edita, 2021-04-07 22:11
Čia tik masalas. Masalas 2 savaitėms. O paskui sakys, arba testuokis arba eik į nuotolinį.. daug ką gali palaužti tokiu būdu, nes niekas nenorės gryžti į nuotolinį..
Jonas, 2021-04-07 21:49
Sidebar placeholder