Premjerė sveikina Baltarusijos žmones Laisvės dienos proga

Premjerė sveikina Baltarusijos žmones Laisvės dienos proga: tikiu, kad ne už kalnų, režimo uždrausta šventė bus švenčiama visoje šalyje

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Baltarusijos demokratinės visuomenės lyderius, išeivijos atstovus, visus laisvę mylinčius baltarusius su Laisvės diena, kuri švenčiama minint 1918 metų kovo 25-ąją paskelbtą Baltarusijos Demokratinės Respublikos nepriklausomybę.

 

„Lietuva niekada nepripažins Aliaksandro Lukašenkos režimo ir suklastotų rinkimų. Ir toliau visuose tarptautiniuose formatuose ir visomis turimomis priemonėmis remsime baltarusių teisėtus reikalavimus sustabdyti režimo represijas Baltarusijoje, paleisti ir reabilituoti visus politinius kalinius, surengti laisvus ir demokratinius rinkimus“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

 

„Laisvė ir demokratija nėra likimo dovana – ją tenka nuolat ginti. Labai svarbu, kad su laisvės ir demokratijos siekiančia baltarusių tauta esame kartu ir visomis išgalėmis palaikome brolius ukrainiečius, kurie ne tik kovoja prieš imperinę Rusiją, bet gina europines vertybes ir aukojasi už mūsų visų laisvę.

Nėra abejonės, kad Ukrainos pergalė bus lemiama ir Baltarusijos nepriklausomybės, išsivadavimo iš režimo siekiui“, – akcentuoja premjerė.

„Visus Baltarusijos demokratinės visuomenės žmones nuoširdžiai sveikinu Baltarusijos Laisvės dienos proga.

Tikiu, kad ne už kalnų tas laikas, kai ši šiandien režimo uždrausta šventė bus plačiai švenčiama visoje šalyje, skelbdama baltarusių tautos vienybę ir drąsą. „Už mūsų ir jūsų laisvę“, – teigia I. Šimonytė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder