internetas

Prieš Lietuvos įmones ir įstaigas – kibernetinės atakos

(1)

Ne viena didelė Lietuvos įmonė, yaip pat kai kurios valstybės įstaigos, antradienį patyrė paskirstytas paslaugos trikdymo atakas (angl. Distributed Denial of Service, DDoS), dalis kibernetinių išpuolių vykdyti iš Rusijos.

Aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) antradienį pranešė, kad antradienio rytą bendrovės biurai Airijoje, Lietuvoje, Latvijoje bei kitose šalyse patiria aktyvias kibernetines atakas, dėl kurių sutriko grupės ir keliolikos jos įmonių interneto svetainės.

Grupės Technologijų bei infrastruktūros ir plėtros departamento direktorius Romas Butkevičius teigia, kad masinės kibernetinės atakos organizuotos iš Rusijos. 

„Pradėjus aiškintis aplinkybes paaiškėjo, kad atakos kilo iš Rusijos. Žinome, kad ir kitos įmonės, daugiausia valstybinės,  patyrė tokias atakas“, – pranešime sakė jis.

DDoS ataką patyrė ir viena didžiausių Lietuvoje agroverslo bendrovių „Linas Agro“ – tai BNS patvirtino jos informacinių technologijų ir infrastruktūros vadovė Vilma Mikulėnaitė. Anot jos, atakos pastebėtos jau pirmadienį, dėl to teko išjungti prieigą prie interneto svetainės, ji neveikia apie parą.

„Sutrikimus pastebėjome vakar, apie 11 valandą – gavome informaciją iš komandos, kad prastai jungiasi puslapis, susisiekėme su savo tiekėju, jis mus ir informavo, kad yra būtent tos atakos vykdomos, suderintu sprendimu atjungėme prieinamumą prie mūsų internetinių svetainių. Pagal tiekėjo rekomendacijas atliksime tam tikrus pakeitimus ir pajungsime svetainę į veikimą“, – antradienį BNS sakė V. Mikulėnaitė.

Anot jos, su tokio lygio ataka bendrovė susiduria pirmą kartą, jos kilmės ir tikslai nėra žinomi.

„Tikiuosi, kad tiekėjas pateiks ataskaitą daugiau informacijos, kol kas jie to nepadarė, dabar vyksta sprendimas, po to išsiaiškinsim (...) Kaip suprantu iš tiekėjo, tai irgi labai aukštai vertina šios atakos lygį“, – teigė V. Mikulėnaitė.

Grupės „Icor“ pastatų priežiūros grupė „City Service“ BNS taip pat patvirtino patyrusi ataką, tačiau jos atstovas spaudai Paulius Ugianskis daugiau nieko nekomentavo.

Dėl kibernetinės atakos antradienį ryte kurį laiką buvo sutrikusi naujienų agentūros BNS veikla.

Ataką galėjo patirti ir Šaulių sąjunga bei kitos didelės šalies bendrovės, rašo portalas „15min“. Šaulių sąjunga nurodė, kad dar aiškinasi sutrikimų kilmę, bet neatmeta kibernetinės atakos tikimybės.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras portalui „15min“ antradienį patvirtino, kad gavo užklausų dėl padidėjusio DDoS atakų srauto. Centras komentarą BNS žadėjo pateikti vėliau.  

DDoS ataka – tai didelis skaičius užklausų, nukreiptų į interneto svetaines, siekiant perkrauti palaikančias sistemas.

Destabilizavimui panaudotas duomenų srautas keliavo ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių, įskaitant Rusiją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder