Su JAV kariais Pabradėje susitikusi premjerė padėkojo už misiją Lietuvoje

(5)

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Pabradėje susitikusi su Lietuvoje dislokuotais Jungtinių Amerikos Valstijų kariais padėkojo jiems už Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą sustiprinančią tarnybą.

„JAV yra svarbiausia Lietuvos sąjungininkė, o jos karių buvimas mūsų šalyje siunčia patikimiausią agresoriaus atgrasymo žinią, kad NATO sąjungininkų vienybė ir įsipareigojimai nėra deklaratyvūs, ir kad laisvę bei demokratiją mes esame pasirengę ginti kartu“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad pasaulyje augant saugumo iššūkiams svarbu plėsti demokratijų partnerystę ginant bendras vertybes, o šalių kariams – stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, taip pat ir kuo dažnesnėmis bendromis pratybomis, pranešė Vyriausybė.

„Iš savo istorijos gerai žinome, jog laisvė nėra duotybė, todėl gynybai skirdami 2,52 proc. BVP mes stiprinime savo gynybinius pajėgumus ir investuojame į priimančios šalies infrastruktūrą, tačiau būtent sąjungininkų parama ir buvimas čia yra kertinė Lietuvos ir viso regiono saugumo garantija“, – pranešime cituojama premjerė.

Kaip nurodo Vyriausybė, šiuo metu Lietuvoje tarnybą atlieka 966 JAV kariai. Tai yra septintoji nepertraukiama JAV pajėgų rotacija Lietuvoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder