SGD terminalas

Vertins galimybės išplėsti SGD terminalo pajėgumus

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) ir naftos terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) inicijuoja technines infrastruktūros studijas, kuriomis bus siekiama įvertinti galimybes išplėsti metinius Klaipėdos SGD terminalo išdujinimo pajėgumus.

Bendrovė planuoja dvi galimybių studijas, kurios bendrai įvertins SGD terminalo infrastruktūros techninius pokyčius, siekiant didinti metines išdujinimo apimtis. Viena studija turės atsakyti į klausimą dėl SGD terminalo krantinės infrastruktūros ir dujotiekio su priklausiniais techninio pajėgumo praplėtimo galimybių.

Antroji studija įvertins paties SGD laivo-saugyklos „Independence“ išdujinimo pajėgumų didinimą. Abi studijos analizuos infrastruktūros plėtros galimybes dviem galimais scenarijais – jei SGD terminalo metiniai išdujinimo pajėgumai augtų iki 5 mlrd. kub. m., ir jei metiniai pajėgumai būtų didinami iki 6,25 mlrd. kub. metrų.

Šiuo metu metiniai SGD terminalo išdujinimo pajėgumai siekia 3,75 mlrd. kub. metrų.

Inicijuotos studijos padės išgryninti konkrečius sprendinius SGD terminalo pajėgumams padidinti, įvertinti reikiamą investicijų dydį, taip pat numatyti preliminarų grafiką, kada galėtų būti įsigyta ir sumontuota papildoma įranga.

„Visa Europa atsigręžia į SGD terminalus kaip į parankiausią alternatyvą užsitikrinti patikimą ir nuo Rusijos nepriklausomą gamtinių dujų tiekimą.

Atitinkamai šiemet gerokai išaugo ir Klaipėdos SGD terminalo, kuris šiuo metu yra vienintelė dujų tiekimo alternatyva Baltijos regione, reikšmė, o terminalo pajėgumų paklausa gerokai viršijo pasiūlą.

Atlikdami terminalo techninių pajėgumų plėtros analizę siekiame, kad būtų išnaudotas visas SGD terminalo potencialas ir užtikrintume gamtinių dujų tiekimą, geriausiai atitinkantį Lietuvos ir regiono poreikius. Turėdami studijų rezultatus, galėsime tiksliau įvertinti tokio projekto apimtis ir pagrįstumą“, – sako KN Komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

Planuojama, kad abi techninių pajėgumų plėtros studijos bus atliktos iki šių metų pabaigos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder