Volodymyras Zelenskis suteikė Vilniui "Miesto gelbėtojo" vardą

Švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų, Prezidentas Vladimiras Zelenskis Lietuvos sostinei suteikė "Miesto gelbėtojo" titulą, praneša LETA/BNS.

Antradienį valstybės vadovas pasirašė atitinkamą dekretą.

"Už parodytą humanizmą, gailestingumą ir solidarumą su ukrainiečių tauta, visapusišką pagalbą Ukrainos piliečiams, priverstiems palikti savo tėvynę dėl Rusijos ginkluotos agresijos prieš Ukrainą, taip pat už svarią paramą Ukrainai ginant jos nepriklausomybę ir suverenitetą, nutariu Vilniaus miestui suteikti garbingą apdovanojimą "Miestas gelbėtojas", - rašoma dekreto tekste.

Antradienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame renginyje šį titulą Vilniaus merui oficialiai įteikė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Šimašius žurnalistams sakė, kad apdovanojimas buvo "didelė staigmena ir džiugi žinia".

"Tai darome jau vienuolika mėnesių (...) stengiamės padėti Ukrainai, Kijevui.

Mes patys, vilniečiai, puikiai žinome, kad turime padėti Ukrainai, nes tai yra ir mūsų karas (...).

Ką matome šiame apdovanojime?

Tai labai malonus padėkos ženklas", - sakė sostinės meras.

Priimdamas apdovanojimą miesto vardu, jis sakė, kad sostinė yra pasirengusi suteikti Ukrainai dar daugiau humanitarinės pagalbos, susijusios su jubiliejumi, t. y. 700 000 eurų.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje, įteikdamas apdovanojimą, pasveikino vilniečius 700-ųjų miesto metinių proga ir pabrėžė, kad "laisvė yra Vilniaus DNR - nuo Gedimino laikų iki XXI amžiaus.

Pagalba bus skirta Kijevui ir Lvovui, Vilniaus miestams partneriams.

Šį garbingą titulą Zelenskis įsteigė praėjusiais metais.

Vilnius tapo ketvirtuoju miestu, gavusiu šį titulą.

Pirmasis miestas, kuriam buvo suteiktas šis titulas, buvo pietryčių Lenkijos miestas Žešuvas, esantis netoli Ukrainos sienos.  

Čekijos sostinė Praha ir kitas Lenkijos miestas Pšemislas gavo tokį pat titulą už pagalbą ukrainiečiams ir tvirtą paramą Ukrainai ginant jos nepriklausomybę ir suverenitetą.  

Vilniaus savivaldybės duomenimis, Lietuvos sostinė nuo pat pirmųjų karo dienų organizuoja karo pabėgėlių apgyvendinimą, suteikia ukrainiečių vaikams galimybę mokytis ir siūlo daugybę lengvatų, kad sumažintų pragyvenimo išlaidas. 

Nuotrauka / vilnius.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder