R.Karbauskis: valdžia pasistengė, kad vaizdai per Šeimų sąjūdžio mitingą primintų Rusiją (3)

Valdžia, pasak R.Karbauskio, per penktadienį Vilniuje vykusį mitingą ėmėsi itin didelių saugos priemonių. „Vakar Vilniuje Katedros aikštėje vyko taikus šeimų mitingas. Seni ir jauni, su vaikais, pasipuošę valstybės simboliais žmonės susirinko, kad praneštų šiai valdžiai, jog Tauta nori būti girdima, nes jos lūkesčiai kardinaliai nesutampa su šios valdžios darbais

O ką gavo iš valdžios? Vietoj kalbėjimosi ir dialogo valdžia pastatė tvoras, pasitelkė gausybę policininkų ir riaušėms malšinti skirtą techniką. Ko bijojo ši valdžia? Kad žmonės kažką jiems padarys?

Tikriausiai priežastis buvo visai kita“, – feisbuke svarstė politikas.

Jo vertinimu, valdžia pasistengė, kad vaizdai sostinėje primintų Rusiją:

„Vakar valdžia pasistengė, kad vaizdai Vilniuje primintų Rusiją, kur demokratijos trokštantiems žmonėms tik prasitarus apie ketinimus taikiai protestuoti prieš diktatūrą, valdžia nedelsiant griebiasi represijų ir demonstruoja galią, siekiant atgrasyti žmonės nuo mitingų.

Klausimas kyla, kodėl ir konservatorių-liberalų valdžia taip elgiasi? Kodėl visomis išgalėmis buvo siekiama sudaryti įspūdį, esą į mitingą susirinks ne paprasti, taikūs žmonės, o gerai organizuoti ir nusikalsti linkę asmenys, kurie tarnauja priešiškoms Lietuvai jėgoms?“

Tokių priemonių, R.Karbauskio įsitikinimu, imtasi siekiant, kad visuomenė mažiau prieštarautų valdžiai:

Akivaizdu, kad tokiu būdu grasinama, susirinkusieji menkinami ir žeminami.

„Akivaizdu, kad tokiu būdu grasinama, susirinkusieji menkinami ir žeminami dėl to, kad tiek dabar, tiek ateityje kuo mažiau žmonių išdrįstų prieštarauti šios valdžios sprendimams.“

„Neabejotina ir kitkas – valdžia nori, jog visuomenė galvotų, kad priešai kuria agresyvius planus kelti sumaištį valstybėje ir neva visai Tautai viskas gerai.

Tokiu būdu pro dūmų uždangą galima ramiai sukti savo aferas, kurios, kaip dabar matome, mokesčių mokėtojų pinigų taškymo mastais pralenks ir kelis kartus Lietuvai brangiau kainavusį, nei galėjo, SGD laivą“, – toliau tęsė R.Karbauskis.

„Kaip kitaip užgožti keliamus mokesčius, auksinės tvoros ir auksinių namelių statybas, kurių reikalingumą komentuojantys valdžios atstovai patys painiojasi – kam reikalinga tvora, jei perkami nameliai net 40 000 nelegalių pabėgėlių?

Jei statoma tvora, gal namelių nereikia, arba atvirkščiai?“ – klausė LVŽS pirmininkas.

Archyvų nuotr.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Valdžia, pasak jo, „paprastus žmones laiko kvailiais“.

„Kurie neturi teisės prieštarauti nei drastiškai pakilusiomis energijos kainomis, nei augančiais mokesčiais, kurių gausą planuoja šioje sesijoje priimti Seimas, nei narkotikų dekriminalizavimu, nei tradicinių vertybių niekinimui...“ – komentavo R.Karbauskis.

„Štai tokia Seimo rudens sesijos pradžia – be dialogo, su iškilusiomis fizinėmis tvoromis ir emociniais barjerais, kuriais valdžia tikisi paslėpti savo kompetencijų ir empatijos žmonėms stoką…“ – apibendrino jis.

Penktadienį Šeimų sąjūdžio organizuotame mitinge Katedros aikštėje apie 5 tūkst. žmonių protestavo prieš COVID-19 ribojimus.

Dalis protestuotojų vėliau bandė eiti link parlamento, tačiau sutrukdžius policijai, maždaug po valandos išsiskirstė.

Per neramumus sulaikyti 22 asmenys.

Didysis žemvaldys ir tautos gynėjas ( nuo ko ? ) Karbauskis kaip Nematomasis - nepriklauso Seimui ir vis šešėliu dengia Seimą, nėra ,,valdžioje'' ( nes jau buvo ten ) ir vis tvarko Lietuvą lyg būtų Aukščiausiasis... Pons Karbauski, ar ne pats sukėlei visus iš pašalių, pavadinai juos ,,tauta'' ir sukurstei žygiuoti tvarkos daryti. O šitaip anaip daryta rugpj. 10 ,,tvarka'' virto bjauriu veiksmu, kuris paskatino ir Seimo, ir visos Lietuvos apsaugą tokią, kokią matėm .. Nepūskit melo, jo daug ir be jūsų. Vaidinkit save Naisių teatre ir toliau trašomis barstykitės nekaltą savo galvą...
nuomonė, 2021-09-12 23:41
Va šita Karbauskio leksika labiausiai ir skaldo. Anot Karbauskio, lai eina tuntais, daužo langus, degina viską, kas dega aplinkui - taip "tauta" turėtų išreikšti savo "nuomonę" ir būtent tokia jos teisė ir vienintelė teisinė išraiška. Karbauskiui niekas negręsia: jis ne seime. Jei imamasi kokios nors prevencijos, beje, kaip ir kitose EU šalyse - paGooglinkit - Tuoj klykia, kad prieš taikią Tautą stojama su patrankomis. Kas ne diskutuoja, siūlo ar daro - Karbauskis su savo svita. Vienintelis realus super-duper darbas parlamente yra iš anksto neigti bet kokius seimo judesius, skelbiant, kad tai yra nesąmonę ir pasityčiojimas iš Tautos (kaži kuriai jos daliai jis atstovauja). Karbauskis su Sverneliu, dar nepradėjus dirbti, vyriausybę įvardini kaip debilų ir neįgalią dirbti. Loja visi, kas netingi. Ir nieko realaus nesiūlo, tik paleisti seimą ir vyriausybę, kur valstiečiai patys tupi. Tikisi renesanso? Keista visa "opozicinė politika" - sugriaukim viską, po mūsų nors ir tvanas. Keletas tūkstančių iš vis dar 2,7 milijono gina kažkokias teises. O kas apgins mano teises nuo tų antivakserininkų ir apskritai anarchistų? Aš, mat, teisių neturiu, nes nedaužau Seimo langų ir necenzūriškai visur neįvardinu to, kas civilizuotai suprantama kaip konstitucinės teisės ir , būtent, PAREIGOS.
Orakulas, 2021-09-12 18:22
Nejaugi juos reikės kesti dar 3 mwtus
Liet., 2021-09-12 17:51
Sidebar placeholder