eurai

Europos bausmė Lenkijai - milijono eurų per dieną bauda (6)

Europos Teisingumo Teismas (ETT) nurodė Lenkijai mokėti po 1 mln. eurų per dieną už tai, kad ji nepaisė ES sprendimų, kuriais reikalaujama pakeisti kai kurias teismų reformas.

Liepos viduryje aukščiausiasis ES teismas nustatė, kad naujieji Lenkijos Aukščiausiojo Teismo drausmės rūmai neužtikrina nešališkumo ir nepriklausomumo, todėl pažeidžia ES teisę.

Varšuva privalo paisyti šių sprendimų, „kad būtų išvengta rimtos ir nepataisomos žalos ES teisinei tvarkai ir vertybėms, kuriomis grindžiama ši sąjunga, ypač teisinės valstybės principui“, sakoma oficialiame Teismo pranešime žiniasklaidai.

2018 metais įsteigti rūmai gali atleisti bet kurį teisėją ar prokurorą, todėl baiminamasi, kad jie gali būti naudojami teisėjams bausti už nepaklusnius sprendimus ir taip trukdyti jų nepriklausomumui.

Rugsėjo 9 dieną Europos Komisija paprašė ETT skirti Lenkijai kasdienes baudas už tai, kad ji nevykdo Liuksemburge įsikūrusio ES aukščiausiojo teismo sprendimo. Tai paaštrino ilgalaikį ginčą su Varšuva dėl pastaraisiais metais įvykdytų vidinių teismų reformų.

„Teisingumo sistemos visoje ES turi būti nepriklausomos ir teisingos“, – tuomet sakė Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Mes tai už Sojuza ūž susillyti Sojuzo tautu draudystes katile
O , 2021-10-28 20:38
Ką šį,ką aną santvarka,valstybingumo niekinimas.
Vytas, 2021-10-28 08:43
O kaip su kiekvienos šalies laisve? Ką gi grįžkime prie abėcėlės, kiekviena šalis pati prašėsi priimama į ES. Pasirašė sutartį ir prisiėmė įsipareigojimus, kuriuos privalu vykdyti.
Svečias, 2021-10-28 01:28
Sidebar placeholder