Pabėgėliai

Nauja migrantų banga skandina pasaulį  (1)

Vokietijos federalinės policijos duomenimis, nuo spalio 1-osios iki spalio 24-osios į Vokietiją iš Baltarusijos atvyko 4346 neteisėti migrantai, o per visus metus jų suskaičiuota 6657 ir kiekvieną mėnesį nelegalų skaičius auga. Ir taip yra ne tik Europoje - į Jungtines Valstijas kasdien veržiasi tūkstančiai skurdžių iš Centrinės ir Pietų Amerikos.

Organizatorių nuotr.

Kiekvieną dieną Meksikoje formuojasi nauji karavanai invazijai į JAV, panaši padėtis klostosi ir prie Europos Sąjungos sienų. EPA-Eltos nuotr.

Vokietija nori greičiau paskirstyti į šalį neteisėtai atvykstančius migrantus, kad būtų sumažinta našta pasienio regionui. Ši iniciatyva veikiausiai startuos pirmąją lapkričio savaitę, tačiau iš esmės problemos neišspręs, nes nelegalų skaičiai didėja tiesiog geometrine progresija ir pabaigos šiam procesui nematyti.

Jau net Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Štainmejeris (Frank-Walter Steinmeier) per oficialų vizitą Vatikane kritikavo ES „pabėgėlių" politiką.

Pirmadienį po privačios audiencijos pas popiežių Pranciškų Vokietijos valstybės vadovas sakė, kad labai apgailestauja, jog ES dar neatrado bendros pozicijos, kaip elgtis su migrantais. „Dabar matome to nekoordinuoto požiūrio Europos Sąjungoje pasekmes", - sakė jis.

F.V.Štainmejeris sakė, kad popiežius jo paklausė, kaip dabartinis migrantų, iš Artimųjų Rytų, atvykstančių per Baltarusiją, antplūdis paveikė Vokietiją. Jis su popiežium sutarė, kad Baltarusijos vadovybės elgesys neturi būti toleruojamas, pridūrė jis.

Tuo metu Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka, reaguodamas į Vakarų sankcijas, šią savaitę pareiškė, kad netrukdys migrantams keliauti toliau į ES.

Lenkija ketina iki 10 tūkst. padidinti savo karių skaičių pasienyje su Baltarusija. To priežastis - išaugęs neteisėtai sieną kertančių migrantų skaičius. Ateityje pasienio apsaugai bus pasitelkta dar 2500 kareivių, pareiškė gynybos ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Blaszczak).

Lenkija palei sieną su Baltarusija įrengė spygliuotos vielos užtvarą, kurį šią savaitę jau mėgino šturmuoti baltarusių padedami nelegalai, sužeidę du pasieniečius. Ten dabar planuojama statyti nuolatinę tvorą.

Dar didesnis blogis, kad Europoje pilna įvairių veikėjų, trukdančių vyriausybėms kovoti prieš nelegalių migrantų invaziją. Štai vakar vadinamasis Vokietijos žmogaus teisių institutas pareikalavo humaniško elgesio su žmonėmis, kurie per Baltarusiją atvyksta į ES.

Organizatorių nuotr.

„Apsaugos ieškantys žmonės pasienio teritorijoje tarp Baltarusijos ir Lenkijos badauja, miršta iš troškulio ir šąla", - ašarojo instituto direktorė Beatė Rudolf.

„Tarptautinė pabėgėlių teisė ir žmogaus teisės draudžia pasienyje apgręžti apsaugos ieškančius asmenis, individualiai neįvertinus jų prieglobsčio prašymų", pasakojo B.Rudolf, kurios vadovaujamą institutą, deja, įsteigė ir finansuoja Bundestagas.

„Lenkijos parlamento sprendimas legalizuoti tokius atstūmimus akivaizdžiai pažeidžia šią nuostatą", - aiškino ji, tačiau prisipažino, kad net nežino tikrosios padėties, pareikšdama, jog pasienio teritorijoje pratęsus nepaprastąją padėtį neįmanoma gauti nepriklausomos informacijos.

Nepaisant to, ji ragino ES pasirūpinti, kad „jokia šalis narė negalėtų sukurti zonos, kurioje negaliotų žmogaus teisės". Esant būtinybei, Briuselis esą turėtų pradėti sutarties pažeidimo procedūrą prieš Lenkiją, tačiau aktyvistė kukliai nutylėjo, kiek migrantų ji pati pasiruošusi priimti į namus...

Organizatorių nuotr.

Invazija į Jungtines Valstijas

Tapachuloje Pietų Meksikoje daugiau kaip 5000 nelegalių migrantų susibūrė į naują vadinamąjį migrantų karavaną ir patraukė šiaurės kryptimi. Tai daugiausiai Centrinės Amerikos gyventojai, tačiau yra ir haitiečių bei afrikiečių, sakė migrantus lydintis aktyvistas Irinėjas Muchika (Irineo Mujic)a iš organizacijos „Pueblo Sin Fronteras".

Pirmasis karavano tikslas yra Meksiko miestas. Kai kurie migrantai neslėpė norintys į JAV. „Mes kovojame, kad pažiūrėtume, ar galime pasiekti šiaurinę sieną", - agentūrai „dpa" sakė nikaragvietis Antonijas Lopesas (Antonio Lopez).

Jis teigė, penkis mėnesius Tapachuloje laukęs galimybės vykti į šiaurę. Ieškodamas amerikietiškos svajonės, jis tikisi pasiekti Tichuaną pasienyje su JAV.

Rugpjūtį šimtai haitiečių, kubiečių ir vidurio amerikiečių, kurie Tapachuloje leidosi į kelią, buvo sustabdyti Meksikos saugumo pajėgų.

Meksika iš migrantų, kurie prašo humanitarinės vizos ar prieglobsčio, reikalauja, kad jie liktų pietiniame Čiapaso mieste, kol bus išnagrinėti jų prašymai. Tačiau pareigūnų niekas faktiškai neklauso ir toliau veržiasi į išsvajotas Jungtines Valstijas.

Komentuoja politologas Algis AVIŽIENIS:

Organizatorių nuotr.

Visi šie migrantų srautai iš esmės atsirado dėl dviejų priežasčių.

Viena iš jų - nuolatinė ir pastovi, dėl pasaulyje gyvenančių milijardų skurstančiųjų. Yra žinoma, kad maždaug 4 milijardų Žemės gyventojų pajamos neviršija 2 JAV dolerių per dieną...

Ir blogiausia, kad skurstančiųjų skaičiai nuolat auga, o gimstamumas išlieka aukštas, ypač skurdžiausiuose Afrikos ar Azijos regionuose.

Skurdžiausi kraštai jau dabar perpildyti, legalių būdų užsidirbti ten beveik nėra, todėl daugelis tų kraštų gyventojų ieško kelių patekti į turtingesnius kraštus.

Paprastai migracijos schema atrodo taip: visa giminė renka nelegaliam migrantui pinigus, už kuriuos šis keliauja į kokią nors Vokietiją ar Švediją, o tuomet ten įsitvirtinęs susikviečia visus giminaičius ir draugus pas save.

Egzistuoja ir „proginės" migracijos srautai. Šiuo metu aktualiausias ir šviežiausias tokios migracijos pavyzdys - Afganistano gyventojų kraustymasis į Europą. Ten viena santvarka žlugo, kita - tik kuriasi, o tuo metu šalį apėmusi suirutė, maždaug pusė gyventojų jau dabar yra ties ekstremalia bado riba.

Dar vienas „proginės" migracijos pavyzdys yra tie vaizdai, kurie mus pasiekia iš Meksikos ir JAV Teksaso valstijos pasienio.

Naujasis JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) tiesiog pasekė liūdnai pagarsėjusiu Angelos Merkel pavyzdžiu, prisišnekėjęs, kad įsileis 5 milijonus migrantų.

Jis jau per savo rinkimų kampaniją švaistėsi pareiškimais, jog sušvelnins sąlygas migrantams ir esą panaikins „nežmonišką" Donaldo Trampo (Donald Trump) politiką.

Rezultatas - siena faktiškai neprižiūrima ir siunčiamas stiprus signalas į skurdesnius kraštus, todėl Meksikoje nuolat organizuojasi karavanai išeivių iš Haičio, Salvadoro, Nikaragvos, Hondūro ir panašių šalių... Čia dar prisidėjo perversmas Haityje ir faktiškai banditų užvaldyta valstybė.

Organizatorių nuotr.

Jeigu ES ar JAV valdžia nori išspręsti šią problemą, tai ji neturi kito pasirinkimo, kaip tik kietais veiksmais stabdyti visas šias mases.

Priešingu atveju, netrukus neliks nei Europos, nei Amerikos, nei apskritai kokios nors nacionalinės valstybės - skurdas užlies ir paskandins visus.

Tačiau liberalioji spauda bei vadinamosios nevyriausybinės organizacijos tik verkia dėl baisios migrantų padėties, o valdžios pastangos stabdant šią invaziją dažnai yra tik labai simbolinės ir menkai gelbėjančios situaciją.

Kol nevėlu, reikia pradėti tvarkytis, nes netrukus neliks kur bėgti mums patiems..

Organizatorių nuotr.

Lietuvos migrantai ,karo nublokšti į Vakarų Europą, į Ameriką galėdavo pakliūti tik gavę Amerikos nuolatinio gyventojo garantinį raštą kad jis atsako už emigruojančio žmogaus aprūpinimu darbu ir gyvenama vieta. Tad ,manau kad aktyvistai , migrantų teisių gynėjai , gali ginti migrantų teisę tiek , kiek patys savo atsakomybe gali tai padaryti. Gynimas visuomenės sąskaita , tai jau pasaulinės komunizmo sistemos kūrimas, vargingiausių žmonių sąskaita. Kas nutiko su tokiomis statybomis žinome nuo SenSimono laikų iki šių laikų Venesuelos. Kas visuomenėje sąžiningiausiai sumoka mokesčius valstybei - atsakymas vienas , mažiausiai turto ir pajamų turintis , o kuo turtingesnis tuom labiau apaugęs visokiausiomis lengvatomis , ofšorais , kad galų gale iš viso nemoka mokesčių. Ir iš to vargingiausio atimama, esant ribotoms valstybės lėšoms , teisė į vaikų mokslą , socialinį teisingumą . Tad ponai geruliai , užpildykite savo namus migrantais ,o tik tada rodykitės su migrantų gynimo teisėmis viešumoje ar būtum advokatas, ar visuomeninkas. Priešingu atveju tai melas ir piaras ,afera mūsų visuomenės vargingųjų sąskaita.
Jonas Lietuvis , 2021-10-30 07:06
Sidebar placeholder