Lidl

Kol klaipėdiečiai apsipirkinėjo, supleškėjo jų automobiliai (1)

Antradienio vakarą klaipėdiečiai gyvai aptarinėjo prie prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvės kilusį nemažą gaisrą, per kurį sudegė trys pirkėjų automobiliai. Jį matė daugybė žmonių, tad įspūdingos nuotraukos ir vaizdo įrašai sparčiai plito socialinėje erdvėje. Tačiau uostamiestyje degančios mašinos - ugniagesiams gana įprastas įvykis.

Pranešimą apie Tilžės gatvėje kilusį gaisrą uostamiesčio ugniagesiai užvakar vakare gavo likus trims minutėms iki 17 val. Nors tuo metu po darbų į namus vykstantys klaipėdiečiai ar priemiesčių gyventojai stovėjo įprastose vakarinėse transporto spūstyse, gaisrininkai įvykio vietą pasiekė per 6 minutes.

Gaisras kilo prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje. Atvira liepsna degė prie pat pastato sienos, visai šalia įėjimo, pirkėjų paliktos trys mašinos.

Gaisras kilo BMW 525. Su drauge apsipirkti atvažiavęs jo savininkas pasakojo, kad išėjęs iš parduotuvės pamatė iš užrakintos mašinos salono rūkstančius dūmus. Dureles atidaręs vyras suprato, kad jo automobilis dega ir iš karto puolė skambinti bendrosios pagalbos telefono numeriu 112. Tačiau jau po minutės BMW „laižė“ liepsnos.

Išdegė ne tik visas praktiškai metalo laužu virtusios BMW vidus. Liepsnos persimetė ir ant šalia stovėjusios „Škoda Octavia“ (išdegė vidus, apdegė visa kairė pusė) bei „Range Rover“ (išdegė vidus, apdegė visa dešinė puse). Taip pat apdegė ir keturių metrų ilgio parduotuvės reklama, suskilo jos lango stiklas. Likviduojant gaisrą nupurkšta apie 70 kv./m automobilių stovėjimo aikštelės. Ugniagesiai darbus baigė apie 18.18 val.

Nuostolių galėjo būti ir daugiau. Tačiau apie gaisrą išgirdusių pirkėjų nereikėjo raginti kuo skubiau evakuotis iš parduotuvės. Jie ir patys skubėjo kuo toliau, į saugias vietas, traukti savo automobilius.

Vienuolikos metų senumo BMW vairuotojas ugniagesiams sakė, kad jo mašina buvo techniškai tvarkinga, perėjusi techninę apžiūrą. Tačiau beveik neabejojama, kad gaisro priežastimi pašalinis ugnies šaltinis netapo. Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, pirminė gaisro priežastis - techninis gedimas. Greičiausiai elektros instaliacijos.

Per gaisrą didžiausius nuostolius patyrė tik mašinų savininkai. Tikimasi, kad juos atlygins draudimas. Prekybos centras „Lidl“ skaičiuoja tik minimalią žalą. Pasak „Lidl“ atstovės Linos Skersytės, praėjus apie pusantros valandos po įvykio, išvėdinus patalpas, parduotuvė vėl pradėjo dirbti.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Aurelijos Maslauskienės teigimu, šiemet uostamiestyje degė jau 26 transporto priemonės. Per tą patį praėjusiųjų metų laikotarpį - 28.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad nuo metų pradžios (iki vakar dienos) Klaipėdos apskrityje liepsnojo 45 mašinos. Kur kas daugiau lengvųjų automobilių degė Vilniaus (158) ir Kauno (138) apskrityse. Visoje Lietuvoje šiemet ugnis sunaikino 539 automobilius.

Pagrindinės tokių gaisrų priežastys yra elektros instaliacijos gedimai (60 proc.), tyčiniai padegimai (8 proc.) ir gedimai kuro tiekimo sistemose (6 proc.).

KALTININKAS. Nuo užsidegusio penktos klasės BMW ugnis persimetė ant greta stovėjusių „Škoda Octavia“ ir „Range Rover“. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

KALTININKAS. Nuo užsidegusio penktos klasės BMW ugnis persimetė ant greta stovėjusių „Škoda Octavia“ ir „Range Rover“. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder