Oficialu: Kinija pažemino diplomatinių santykių su Lietuva lygį 

Vilniuje atidarius Taivano atstovybę, Kinija diplomatinius santykius su Lietuva pažemino iki žemiausios diplomatinių atstovybių vadovų klasės - reikalų patikėtinio (Сhargé d'affaires). Tokią informaciją, remdamasis Kinijos Liaudies Respublikos URM, išplatino TASS.

Pranešime pabrėžiama, kad, nepaisant Kinijos protestų, Vilnius pritarė Taivano administracijos, taip vadinamosios „Taivano atstovybės Lietuvoje", atidarymui.

„Ryšium su tuo Kinija išsako savo neapsitenkinimą ir ryžtingą protestą. Be to, reaguodama į situaciją, Kinija nusprendė pažeminti diplomatinius dviejų šalių santykius iki reikalų patikėtinio lygio", - patikslino URM.

Priminsime, kad dar spalio pradžioje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, jog ES šalys-narės, dėl agresyvios Kinijos užsienio politikos, privalo perkelti savo gamybinius pajėgumus iš šios šalies į „vakarietiško mąstymo" valstybes.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pradėjo prastėti rugpjūtį. Tuomet dabartinė mūsų šalies valdžia išdavė oficialų leidimą Taivano atstovybės atidarymui.

Pekinas dėl tokių veiksmų pateikė protestą, atšaukė iš Lietuvos savo ambasadorių ir paragino Vilnių pasielgti analogiškai.

Lietuvos ambasadorius KLR paliko rugsėjo 3 d. Nepaisant Kinijos reakcijos, Lietuvos užsienio politikos kuratoriai pasidžiaugė, jog Lietuva toliau vystys „abipusiai naudingus santykius su Taivanu, taip, kaip tai daro daugelis ES ir Pasaulio valstybių".

23 mln. gyventojų turintis Taivanas oficialiai vadinasi Kinijos Respublika ir teigia esą nepriklausomas nuo KLR.

Tiesa, kaip atskirą, nepriklausomą valstybę Taivaną yra pripažinusios tik 15-a Pasaulio valstybių ir Lietuvos tarp jų nėra.

Sidebar placeholder