Įvykusios varžybos stebina ir gyventojus, ir aplinkosaugininkus: upelis virto motokroso trasa (2)

Klaipėdos rajone, Vėžaičių seniūnijoje, surengtų keturračių ir motociklų varžybų dalyviai neteisėtai lakstė Veiviržo upelio intaku. Įtariama, kad lenktynininkai galėjo nusiaubti žuvų nerštavietes.

 

Archyvų nuotr.

Stirbių kaime, privačiose ūkininko Antano Lučinsko valdose, lenktynininkai motociklais ir keturračiais išklampojo pievas, per jas tekančio Veiviržo upelio krantus, važinėjo vaga. Veiviržas su intakais priskiriamas ichtiologiniam draustiniui, kuriame neršia lašišos.

Varžybos „Lietuvos Cross Coutry“, kuriose startavo apie 80 lenktynininkų, pašiurpino ne tik vietinius gyventojus, bet ir aplinkosaugininkus. Atvykę į varžybų vietą jie išvydo liūdną vaizdą – ratinės technikos išmaltas pievas, miško keliukus. Motokroso trasa buvo virtęs ir upelis.

„Renginys vyko vos šimtas metrų nuo Veiviržo, bet dalyviai važinėjo intaku, o jame neršia lašišos ir šlakiai. Maža to, pakrantėse įsitaisę žiūrovai tuo gėrėjosi, gėrė alų, mėtė į upelį skardines. Tai ne varžybos, o vandalizmas“, – baisėjosi vienas kaimo gyventojas.

Klaipėdos rajone, Vėžaičių seniūnijoje, surengtų keturračių ir motociklų varžybų dalyviai neteisėtai lakstė Veiviržo upelio intaku.
LMSF stop kadras

Stirbių apylinkėse vyko į Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) tvarkaraštį įtrauktos varžybos – organizatoriai prašė Klaipėdos rajono savivaldybės leidimo, bet nieko nepešė.

„Neišdavėme leidimo, nors jo prašė ir teritorijos savininkas A.Lučinskas. Pagal įstatymą tai žemės ūkio ir miško paskirties plotai. Varžybos buvo surengtos neteisėtai“, – aiškino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

LMSF generalinė sekretorė Rusnė Jankūnaitė taip pat stebėjosi rudens motokroso organizatorių savavaliavimu: „Tokie renginiai be leidimo negali vykti. Nesu girdėjusi, kad anksčiau taip būtų buvę. Aptarsime šį incidentą, nes federacija irgi jaučia atsakomybę.“

Klaipėdos motociklų klubo „Kiras“ vadovas Marius Jakniūnas patvirtino, kad varžybos Stirbiuose iš tikrųjų vyko nelegaliai, bandė teisintis: „Savivaldybė nenorėjo, tai ir nedavė leidimo, bet žemės šeimininkas sutiko. Negalėjome atšaukti oficialių varžybų. Pirmą kartą taip atsitiko.“

Archyvų nuotr.

Klaipėdos rajone, Vėžaičių seniūnijoje, surengtų keturračių ir motociklų varžybų dalyviai neteisėtai lakstė Veiviržo upelio intaku.
LMSF stop kadras

Leidęs motociklininkams išklampoti ne tik savo pievas, bet ir upelį, kuris jam nepriklauso, A.Lučinskas prisiminė, kad tą dieną smarkiai lijo, trasa buvo virtusi purvyne, teko ją trumpinti, norėta nukelti motokrosą, bet vyriausiosios teisėjos sprendimas buvo kitoks.

Motokroso varžybų trasą apžiūrėjęs Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis įžvelgia didelę tikimybę, kad lenktynininkų išvažinėtame upelyje jau būta lašišų ikrų.

Klaipėdos rajono savivaldybė dėl šalia ichtiologinio draustinio surengtų nelegalių varžybų ir galimos žalos gamtai kreipėsi į policiją, informavo aplinkosaugos institucijas, miškininkus.

Privalo atlyginti žalą gamtai

Pagal Kelių eismo taisykles motociklais ir keturračiais galima važiuoti tik tais pačiais keliais kaip ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis.

LNK nuotr.

Klaipėdos rajone, Vėžaičių seniūnijoje, surengtų keturračių ir motociklų varžybų dalyviai neteisėtai lakstė Veiviržo upelio intaku.
LMSF stop kadras

Motociklais ir keturračiais draudžiama važinėti bekele, natūralia miško paklote, paviršinių vandens telkinių apsaugos juostomis, upelių dugnu.

Ši taisyklė su tam tikromis išimtimis galioja ir privačiose žemėse. Už neteisėtą miško paklotės, žolės dangos niokojimą gresia baudos iki 300 eurų.

Jeigu neteisėta veikla vyksta vandens telkiniuose, už tai numatytos baudos iki 560 eurų. Pakartotinai nusižengusiems – baudos iki 1,2 tūkst. eurų. Visuomet privaloma atlyginti gamtai padarytą žalą.

Yra nustatytas saugus alkoholio kiekis vairavimui.

Tokio mato nėra, nes papildomai reikėtų vertinti ir kiekvieno organizmo jautrumą.

Viena taurė ar bokalas dar niekam nepakenkė.

Archyvų nuotr.

Parengta bendradarbiaujant su:

Archyvų nuotr.

 

Visu pirma ne motokrosas o cross country, visu antra tokiais motociklais negalima vazinetis bendrojo naudojimo keliais, biski pagalvokote pries rasydami straipsni, sios transporto priemones yra skirtos sportui, o tai kad organizatoriai nesugebejo visko sutvarkyti tai jau ne dalyviu kalte, na ir cia jau pacios musu valdzios kalte nes neleidzia daryti trasu motokrosininkams ir enduristams nes mat niokojam zeme, nors kitose salyse viskas atvirkscia zmones stengesi kuo daugiau daryti trasu kad nebutu niokojama zeme. Man paciam jau 3 kartus atmete prasyma, nors norejau padaryti pasaulinio lygio trasa kad sportininkai is viso pasaulio rinktusi cia.
Nesvarbu, 2021-11-21 23:27
Ka galima paimti is intelekto nesuzalotu zmogedru, jie prisipirko technikos ir nori gyventi oriai, o ar jiems rupi kas aplinkui? aisku, kad ne
Gerhard, 2021-11-20 23:50
Sidebar placeholder