Šeimos ir tėvai kreipiasi į valdžią: M.Danielė diskredituoja kovą su priklausomybėmis (2)

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA), atstovaujanti tėvams bei su šeimomis dirbančioms organizacijoms, reiškia susirūpinimą dėl Seime teikiamų įstatymų projektų, kuriais siekiama didinti alkoholio ir narkotikų prieinamumą Lietuvoje.

Antradienį NŠTA kreipėsi į prezidentą, Seimą, Vyriausybę, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą ir Seimo sveikatos reikalų komiteto atstovus, ragindama nepritarti alkoholio ir narkotinių medžiagų prieinamumą didinantiems teisės aktų projektams.

NŠTA teigimu, šiuo metu galiojančios alkoholio vartojimo ribojimo priemonės yra efektyvios ir davė teigiamų rezultatų - sumažėjęs alkoholinių psichozių skaičius daugiau nei 30 proc., alkoholinė priklausomybė sumažėjusi 9 proc., mažėja ir alkoholinių gėrimų vartojimo statistika, gerėjanti tiek visuomenės, tiek asmens sveikata.

PSO skaičiuoja, kad 2019 m. bendras alkoholio suvartojimas Lietuvoje vienam vyresniam kaip penkiolikos metų gyventojui sudarė 12,8 litro absoliutaus alkoholio, kai tuo metu bendras Europos regiono rodiklis yra 9,5 litro absoliutaus alkoholio.

Lietuvoje daugiau nei 24 proc. mirčių yra susijusios su alkoholio vartojimu, tuo metu europinis vidurkis yra 10,5 proc.

Moksliniai tyrimai rodo, kad alkoholiu piktnaudžiaujantis asmuo žalos grėsmę sukelia ne tik savo asmeninei, bet ir šeimos bei aplinkinių sveikatai ir gerovei. Žalingas alkoholio vartojimas tarp Lietuvos gyventojų yra gana paplitęs reiškinys ir yra viena iš pagrindinių smurto artimoje aplinkoje priežasčių.

NŠTA, įvertinusi Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės viešus pasisakymus apie nuo vaikystės vartojamas psichotropines medžiagas visuomenės informavimo priemonėse, socialiniuose tinkluose, mano, kad šis asmuo diskredituoja komisijos veiklą ir kelia pagrįstų abejonių dėl jos tinkamumo eiti šios komisijos pirmininkės pareigas.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder