Ministerija: 5-11 metų vaikų vakcinacija nuo COVID-19 prasidės dar šiemet (5)

Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje.

Naujoji vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

EVA ketvirtadienį patvirtino, kad 5-11 metų vaikams skirtos „Comirnaty“ vakcinos yra saugios ir efektyviai apsaugo vaikus nuo COVID-19 ligos. Jos bus suleidžiamos į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros dozės bus daroma trijų savaičių pertrauka.

„BioNTech ir Pfizer“ informavo, kad vakcinos, skirtos 5-11 metų vaikams, gruodžio antroje pusėje turėtų pasiekti visas Europos Sąjungos šalis. Pirmąją Lietuvai skirtą siuntą sudarys 78 tūkst. vakcinos dozių. Kai jos bus pristatytos į Lietuvą ir paskirstytos skiepijančioms įstaigoms, gyventojai galės registruoti savo vaikus vakcinacijai.

Registruotis bus galima tuo pačiu būdu, kaip iki šiol, – internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

Atlydėti vaiką į vakcinacijos centrą turės bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų. Atvykimas į vakcinacijos centrą yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės, pažymima SAM pranešime.

Kazkas nenormalaus... Nenustebciau, kad jau gimdymo namuose naujagimius greit skiepit prades. Taigi toks didelis kontaktu skaicius. Statistika
Baisi tiesa, 2021-11-26 22:37
Tikimes kad visas 78000 dozes sudauzys...
Lietuvos pilietis, 2021-11-25 23:54
Nu nafik gal jie patys tegu ir susileidžia visas 78 tūkst. Jau patys susiskiepinom nes nėra iš jo rinktis,bet vaikams šito šūdo nekišiu. Juo labiau,kad vaikui buvo be kontaktis,o kai po keliu mėnesių atguliau nuo covido i lova tai net nesusirgo pakartotinai...
Balta varna, 2021-11-25 18:41
Sidebar placeholder