Už taršą gali tekti pakloti 35 tūkst. eurų (2)

Nors tarša Danės upėje lokalizuota, tačiau antradienį vis dar buvo šalinami taršos pėdsakai - naftos produktų plėvelė, atsirandanti ant vandens paviršiaus. Kas taršos šaltinis ir kokiais naftos produkto teršalais buvo užteršta Danės upė, kol kas nėra žinoma - vyksta tyrimas.

Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas tikino, jog atsakomybė už taršą pavojingomis cheminėmis medžiagomis Danės upėje gali siekti iki 35 tūkst. eurų.

„Teršėjas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, kurią aplinkosaugininkai apskaičiuos ir įvardys surinkę visus reikalingus duomenis“, - pranešime teigia ministras.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos laikinoji viršininkė Laura Dagilienė tikino, jog pareigūnai šalina teršalų likučius ir ieško taršos šaltinio.

„Yra ieškomas taršos šaltinis ir šiuo metu vykdomi darbai, o tarša likviduota. Pirmadienį buvo peržiūrėti miesto paviršinių nuotekų tinklai, taip pat pirmadienį ir antradienį vykdoma visų krantinių apžiūra, įmonių teritorijose, tiek nuo kranto, tiek ir iš marių pusės, laivuose plaukiant uosto akvatorija“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Dagilienė.

Aplinkos apsaugos agentūra iš viso paėmė 4 mėginius.

Paimtų mėginių rezultatai, tikėtina, bus tik savaitės pabaigoje.

Ekstremali situacija tęsiasi

Danės upės valymo darbai vyko visą savaitgalį, tęsėsi ir pirmadienį. Buvo išvalyta ledų sangrūda, surinkti ir į specialius konteinerius sudėta apie 20 kubinių metrų ledo. Atitirpintas vanduo išvežtas neutralizuoti.

„Situacija yra ženkliai pagerėjusi, tai faktas. Jei neklystu, jau yra nuimtos boninės užtvaros daugelyje vietų. Tų mažyčių plėvelių, “debesėlių", Danės upės paviršiuje vis atsiranda, bet dabar nuėmus bonines užtvaras, kai prasidės vandens aktyvesnė cirkuliacija į marias ir iš marių, turbūt jau nebebus.

Šiandien jau tikrai nebėra ta situacija, kad teršalai galėtų eiti į marias ar iš jų.

Manau, kad didžioji dalis incidento pasekmių yra suvaldyta, išvalyta, surinkta ir išvežta", - tikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tačiau, pasak mero, kol nėra identifikuotas taršos šaltinis, ekstremali situacija kol kas nėra atšaukiama.

"Idealu būtų ekstremalią situaciją atšaukti tada, kai būtų nustatytas taršos šaltinis, nes būtų įsitikinta, kad situacija netikėtai nepasikartos. Atšaukti ekstremalią situaciją nebūtų sudėtingas dalykas sukvietus komisiją, bet jei kitą dieną ar po kelių dienų būtų tas pats, tai vėl kviesti komisiją būtų neatsakinga.

Todėl dabar didžiausias dėmesys ir kontroliuojančių institucijų pastangos yra nukreiptos į teršėjo nustatymą. Labai norėčiau, kad teršėjas būtų kuo greičiau nustatytas ir įvardintas, tada jau būtų įvertinta padaryta žala", - sakė V. Grubliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder