Naujagimį tėvai pasmerkė mirčiai tarp garažų (1)

Žmonių žiaurumui ribų nėra. Nors uostamiestyje jau ilgiau nei dešimtmetį veikia Gyvybės langelis, lauke pagimdytas kūdikis paliktas mirti tarp Šilutės plente esančių garažų. Trečiadienio rytą pareigūnai sulaikė, kaip įtariama, vaikelio mamą. Moteris gimdė jau ne pirmą kartą, tačiau vaikų neaugina. Į areštinę uždarytas ir galimas mažylio tėvas, pats paskambinęs į policiją. Abu jie įtariami bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu.

Kraupus radinys

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai į Šilutės plente esantį garažų masyvą išskubėjo antradienio vakarą. Po to, kai Bendrosios pagalbos telefono numeriu 112 paskambino vyras.

Pastarasis nemelavo. Apie 17.59 val. metalinių garažų aikštelės eksploatavimo bendrijos „Venta“ teritorijoje, prie vieno metalinio garažo, rastas negyvo vyriškos lyties naujagimio kūnas.

Per pirminę apžiūrą ekspertai jokių išorinių smurto žymių nepastebėjo. Tiksli vaikelio mirties priežastis paaiškės atlikus teismo medicininę ekspertizę.

Pirminiais duomenimis, berniukas garažų masyve gimė gyvas.

Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Įtariami nužudymu

Pareigūnai pranešė, kad operatyviai sulaikytas ir įtariamasis - 53 metų vyras. Paaiškėjo, kad į areštinę uždarytas tas pats asmuo, kuris paskambino ir pranešė apie rastą negyvą naujagimį.

Jau per pirminę apklausą kriminalistai gavo nemažai vertingos informacijos. Ankstų trečiadienio rytą, apie 5.45 val., Debreceno gatvėje sulaikyta ir 34 metų moteris. Tai padaryta ne gatvėje, o viename daugiabutyje.

Įtariama, kad ji yra mirusio kūdikio mama. Vaikelio tėvas, kaip manoma, yra sulaikytasis vyras. Tėvystę patvirtins ar paneigs DNR ekspertizė.

Moteris nuvežta į ligoninę, kur ją apžiūrėjo medikai. Pastarieji patvirtino, jog klaipėdietė neseniai gimdė.

Rimtesnės medicininės pagalbos neprireikė, nes moterį leista grąžinti į policiją, kur ji apklausta ir uždaryta į areštinę.

Paklausta, kodėl naujagimio nepaliko Gyvybės langelyje, sulaikytoji tik nuleido galvą ir tylėjo.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, ekspertai ne tik tiksliai pasakys, ar abu sulaikytieji tikrai yra naujagimio tėvai, bet ir kada tiksliai jis gimė.

Bus aiškinamasi, ar vyras dalyvavo moteriai gimdant ir paliekant naujagimį mirti, ar apie tai nieko nežinodamas lauke jo kūnelį rado vėliau.

Trečiadienio pavakare antradienį pradėtas ikiteisminis tyrimas perkvalifikuotas. Sulaikyta pora įtariama bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, tai padaryta įvertinus sulaikytų asmenų apklausas. Už šį labai sunkų nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Prokurorai jau kreipėsi į teismą prašydami abiem įtariamiesiems skirti griežčiausią kardomąją priemonę - leisti juos suimti.

Moteris prisipažino, kad tau jau ne pirmas jos gimdymas.

Pajūrio vaiko teisių apsaugos specialistai tikina, jog vaikų, už kuriuos būtų atsakinga oficialiai, įtariamoji šiuo metu neturi. Tačiau plačiau šio įvykio jie nekomentuoja.

NEPASINAUDOJO. Kūdikį mirti lauke pasmerkę tėvai galėjo išvengti bet kokios atsakomybės, palikę jį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje esančiame Gyvybės langelyje. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

NEPASINAUDOJO. Kūdikį mirti lauke pasmerkę tėvai galėjo išvengti bet kokios atsakomybės, palikę jį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje esančiame Gyvybės langelyje. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Gėrė ir mušėsi

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, sulaikyta moteris ir vyras yra sugyventiniai. Metaliniame garaže, prie kurio ir aptiktas negyvas, kaip įtariama, jų sūnus, apgailėtinomis sąlygomis gyvena jau trejus metus.

Trečiadienį pakalbintas metalinių garažų aikštelės eksploatavimo bendrijos „Venta“ sargas neslėpė, kad porą gerai pažįsta ne tik kitų garažų savininkai ar juose prisiglaudę asmenys.

Sugyventiniai piktnaudžiauja alkoholiu ir dažnai tarpusavyje konfliktuoja. Ir prieš pat Naujuosius metus, dar būdama nėščia, moteris atėjo pas tuo metu budėjusį sargą ir paprašė iškviesti policiją prieš ją neva smurtaujančiam vyrui.

Išsaugotos gyvybės

Savo nemylimus kūdikius Gyvybės langeliuose tėvai Lietuvoje gali palikti nuo 2009 metų lapkričio pabaigos.

Pirmasis atidarytas Vilniuje, po kelių dienų antrasis veikti pradėjo uostamiestyje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šiuo metu šalyje yra dešimt Gyvybės langelių. Per tuos metus juose palikti 82 kūdikiai. Pernai - 3, užpernai - 10.

Klaipėdoje pirmasis kūdikis paliktas 2010 metais, antrasis - 2015 metais, trečiasis - 2020 metais.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės Gretos Bliutaitės, uostamiestyje įsteigtame Gyvybės langelyje iš viso palikti trys vaikai (2010 m., 2015 m., 2020 m.).

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, per tris mėnesius tėvai gali persigalvoti ir kūdikio mama turi teisę kreiptis dėl motinystės nustatymo bei inicijuoti procesą dėl naujagimio susigrąžinimo.

Tačiau jeigu mažylis jau yra įvaikintas, biologinių tėvų teisės ir pareigos nutrūksta savaime.

Užkeikta vieta

Šilutės plente esančioje metalinių garažų aikštelės eksploatavimo bendrijoje „Venta“ tragiškų nelaimių būta ir anksčiau.

2020 metų spalio viduryje sudegė vos už pusės metro nuo minėtų sugyventinių garažo stovėjęs kitas metalinis garažas. Žuvo jame nuo rudens darganos slėpęsis ir žvakes deginęs 58 metų vyras.

Šį gaisrą pirmoji ir pastebėjo šalia įsikūrusi porelė.

2018 metų rugsėjį gaisras kilo namais paverstame metaliniame garaže. Liepsnose žuvo čia gyvenusi kita pora. Mirtis moterį ir vyrą užklupo miegančius, užsirakinusius iš vidaus duris.

Ne tik šioje, bet ir kitose Klaipėdos garažų bendrijose yra ne vienas garažas, kuriame dėl pačių įvairių priežasčių gyvena žmonės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder