COVID-19 padėtis uostamiestyje: virusas plinta per ugdymo įstaigas (1)

COVID-19 situacija uostamiestyje išlieka įtempta. Klaipėdoje ir toliau didėja susirgimų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų skaičius. Šis rodiklis išaugo 54 proc., tad uostamiestis vis dar užima antrąją vietą nuo galo tarp visų savivaldybių.

Pasak Statistikos departamento, sekmadienį Klaipėdoje buvo užfiksuoti 277 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, virusas buvo rastas 34 proc. ištirtų mėginių (ištirti 820 mėginių), o per praėjusią savaitę iš viso uostamiestyje COVID-19 liga užsikrėtė 3 138 asmenys.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, protrūkių skaičius per savaitę ugdymo įstaigose išaugo beveik dvigubai.

"Turime Klaipėdos regione 89 aktyvius protrūkius, iš jų 62 - ugdymo įstaigose. Didžiausias protrūkių augimas fiksuojamas ugdymo įstaigose, ir tai logiška.

Patikrinimų metu matome ir sulaukiame skundų, kad ne visose švietimo įstaigose laikomasi rekomendacijų, kad dalis mokinių ir darbuotojų nedėvi arba neteisingai dėvi apsaugines veido kaukes. O virusas plinta labai agresyviai ir greitai, tai tiek ir tereikia, o tada virusas išplinta į namus, į šeimas, iš namų į darbą ir t. t.", - apie itin greitą viruso plitimą uostamiestyje kalbėjo R. Grigaliūnas.

Pirmadienio duomenimis, dėl koronaviruso ligos į ligonines buvo paguldyti 102 pacientai. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 1 152 tokie ligoniai, 94 iš jų gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. 84 proc. pacientų yra nepasiskiepiję arba nebaigę vakcinacijos kurso, o infekciniuose skyriuose šis rodiklis siekia 71 proc.

Keičiasi izoliacijos tvarka

Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe.

Pagal patikslintą tvarką, izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu. Tokiu atveju izoliacija truks 7 dienas.

Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48-72 valandų ir dar po 48 valandų.

Kontaktą su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliuotis reikės nepaisant jų imunizacijos statuso - izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės. Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje, rezultatu.

Taip pat nuo sausio 24 d. trūkstant darbuotojų leidžiama dirbti gyvybiškai svarbių sričių atstovams, sergantiems besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais.

Sprendimą dėl sergančiųjų darbo turės priimti darbdavys, kai susidarys toks darbuotojų trūkumas, jog nebegalės būti užtikrinamos gyvybiškai svarbios funkcijos.

P. S. Vyriausybės kanclerės Giedrės Balčytytės teigimu, tvarka, leidžianti dirbti sergantiems COVID-19, dar netaikoma.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder