Supaprastintos rusiškos "Lada Granta" pirkėjams uždrausta vykti į užsienį: nurodytos priežastys

Prieš kelias dienas Rusijoje pradėta pardavinėti supaprastinta "Lada Granta" automobilio versija. Pagrindinės sedano versijos kaina yra 678 300 rublių, liftbacko - 698 300 rublių, universalo - 705 300 rublių.

Pirkėjai įspėjami, kad šis automobilis yra paprastas - jame nėra ABS, ERA GLONASS ir net oro pagalvių, o variklio galia siekia tik 90 arklio galių.

Tačiau net ir tuos pirkėjus, kurie yra pasirengę šiems apribojimams, šokiruoja dokumentas, kurį jie priversti pasirašyti pardavėjo salone.

Paaiškėjo, kad naujosios "Lada Granta" negalima eksploatuoti už Rusijos ir Baltarusijos ribų.

Kol kas automobilių pirkėjai gali keliauti tik Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje. Tikimasi, kad padėtis greitai pasikeis ir jiems bus leista keliauti po Armėniją, Kazachstaną ir Kirgiziją.

"Eksploatuoti automobilius, kurių išvados gautos pagal naujas taisykles, bus galima tik transporto priemonę pagaminusios valstybės teritorijoje arba pagal abipusius dvišalius susitarimus.

Dabar Rusija ir Baltarusija iš esmės pasiekė tokį susitarimą", - paaiškino situaciją "Rosstandart" spaudos tarnyba.

Problema ta, kad naujasis "Lada Granta" priklauso žemesnei ekologinei klasei ir į orą išmeta daug kenksmingų medžiagų. Tokiu atveju automobilio dokumentuose įrašoma, kad jis pagamintas "pagal specialų užsakymą".

Ekspertų teigimu, ateityje Rusijos Federacija bandys sudaryti susitarimus su kitomis Eurazijos ekonominės sąjungos valstybėmis narėmis. 

Nuotraukų šaltinis: Lada spaudos tarnybos archyvas

Raktažodžiai
Sidebar placeholder