Jūrininkų pagerbimo ceremonija su Nausėda

Prezidentas pagerbė negrįžusius iš jūros (2)

Šiandien vidurdienį į Baltijos jūros bangas nuleisti pagarbos ir atminimo vainikai, skirti negrįžusiems iš jūros pagerbti. Ilgaamžė Jūros šventės ceremonija – negrįžusių iš jūros pagerbimas yra vienas seniausių Jūros šventės renginių.

Negrįžusius iš jūros pagerbė Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas Jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas, viceministrai ir kiti garbingi svečiai. 

Šį kartą koloną, kuri plaukė į pagerbimo vietą, sudarė 24 laivai – iš jų 11 Mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“, 13 didžiųjų laivų, plukdžiusių garbius svečius, kapitonus, kadetus.

Koloną vedė Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“, už jo rikiavosi pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“, du jūriniai vilkikai, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivai – „Lotas“, „Naras“ ir locmaninis kateris „Smiltė“, Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“.

Kaip ir įprastai - visus norinčius sudalyvauti šioje nuoširdžioje tradicijoje, šeštadienio rytą plukdė Mažųjų laivų asociacija „Pajūrio laivai“.

Pažymint Lietuvos karinių jūrų pajėgų atkūrimo 30-metį 14 šalių užsienio kariniai laivai priplaukę arti ceremonijos vietos sudarė tunelį ir taip pasveikio garbingiausius ceremonijos svečius.

Po ceremonijos sugrįžęs į uostą, Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi jūriniame 63-iosios Jūros šventės radijuje - LALUNA.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder