Kovoje dėl LGBT įstatymai negalioja: T.V. Raskevičius paviešino privačių asmenų duomenis (1)

Ilgai visuomenę kiršinusį Partnerystės įstatymo projektą po pateikimo Seimas atmetė, tačiau ne ką mažiau intrigų kilo dar iki jo pateikimo. Seimo posėdžio išvakarėse, visuomenei sužinojus, kad jau rytoj Seime bus pateiktas Partnerystės įstatymas, jam nepritariantys žmonės kreipėsi į Seimo narius.

Tarp jų ir į Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių. O jis šiuos rinkėjų laiškus ne tik išvadino melagienomis, bet ir paviešino dalies laiškų autorių asmens duomenis.

Verta priminti, kad Partnerystės įstatymo projektas buvo užregistruotas penktadienį ir visiems netikėtai atsirado jau artimiausio plenarinio Seimo posėdžio darbotvarkėje.

Apie tai, kad jau kitą dieną Seime bus pateiktas Partnerystės įstatymo projektas, savo socialinio tinklo anketoje pranešė profesionaliu gėjumi save vadinantis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Tai nustebino ne tik jo rinkėjus.

Išsigando žmonių

Gegužės 15 d. mitingo „Didysis šeimos gynimo maršas" metu buvo kilusi idėja visuomenei susirinkti prie Seimo būtent tada, kai jame bus svarstomas Partnerystės įstatymo projektas. Tuomet tokią idėją mitinge sakydama kalbą iškėlė istorikė Rasa Čepaitienė. Jos pasiūlymas sulaukė didelio mitinge susirinkusių žmonių palaikymo.

Gal būtent to išsigandę valdantieji į Seimo darbotvarkę projektą įtraukė iš vakaro. Tačiau nuo visuomenės nuomonės taip pasislėpti nepavyko.

Daugybė žmonių, prieštaraujančių Partnerystės įstatymui, Seimo nariams ėmė siųsti laiškus su prašymais nepritarti projektui. Tiesa, Seimo narius galėjo pasiekti dar daugiau laiškų. Tačiau dalis juos siuntusių žmonių sulaukė pranešimų, kad kažkodėl laiškai nepasiekia kai kurių Seimo narių pašto dėžučių.

Visgi nemažai laiškų pasiekė ir liberalą T.V.Raskevičių. Apie tai jis pranešė pats.

Kaltina melagienomis, o pats šmeižia?

„Taip šiuo metu atrodo mano Seimo nario el. pašto dėžutė. Į rytojaus rytinio Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukus Partnerystės įstatymo projekto pateikimą, į Seimo narių el.pašto dėžutes jau gerą valandą plaukia melagienomis, gąsdinimais ir netgi atvirais grasinamais persunkti koordinuoti laiškai, kuriais Seimo nariai raginami blokuoti šio mums visiems svarbaus įstatymo projekto svarstymą.

Kviečiu į šiuos bauginimus atsakyti meile, viltimi ir geru žodžiu. Prašau, išsiųskite mano kolegoms Seimo nariams po el.laišką, kuriame pasakytumėte, kodėl jums asmeniškai svarbus Partnerystės įstatymas", - tokiu įrašu T.V.Raskevičius pirmadienio vakarą pasidalijo savo socialinio tinklo anketoje.

Įrašą lydėjo Seimo nario elektroninio pašto nuotrauka, kurioje matyti, kad kas kelias minutes jį pasiekia vis naujas laiškas dėl Partnerystės įstatymo projekto.

Tiesa, Seimo narys taip skubėjo tuo pasidalinti, kad net pamiršo apie asmens duomenų apsaugą ir nuotrauką įkėlė nepaslėpęs joje laiškus parašiusių žmonių tapatybių.

Beje, įdomu, kad melagienoms prilyginti laiškai, kaip matyti iš įkeltos nuotraukos, nė nebuvo perskaityti.

Tai suskubo pamatyti ir komentatoriai, ėmę analizuoti šiuos žmones. Kažkam net pavyko surasti vienos iš laiškų autorių mokslinį darbą. Galiausiai Seimo narys susizgribo, kad paskleidęs tokią informaciją pažeidė asmens duomenų apsaugą, o gal net ir neteisingai apšmeižė jam rašiusius žmones, tad po kiek laiko nuotrauką pakeitė ir įkėlė tokią, kurioje laiškus rašiusių asmenų vardai ir pavardės užtušuoti.

Tačiau anksčiau ten minėti asmenys spėjo pastebėti nusižengimą ir išsisaugojo pirminį T.V.Raskevičiaus įrašą.

Archyvų nuotr.

Akivaizdu, kad Laisvės partijos nariai atstovauja mažos grupės, kurią galima atpažinti iš vaivorykštės spalvų, interesams, o ne visos Lietuvos žmonių, kurių teises turėtų ginti ar bent jau išklausyti jų nuomonę. Eltos nuotr.

Grasinimų nebuvo

Laiškus Seimo nariams rašę gyventojai piktinasi, kad Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas avansu juos viešai apkaltino neapykanta ar net grasinimais, nors dalis rašiusiųjų laiškus siuntė ne konkrečiai jam, o visiems Seimo nariams.

„Negana, kad pasakė, jog tai melagienos, dar ir parašė, kad laiškais buvo grasinama. Visi asmenys, kurių vardai buvo paviešinti, turi laiškų kopijas.

Nė vienas laiškas nebuvo grasinamas. Mes, paviešinti asmenys, kreipsimės į policiją", - „Vakaro žinioms" sakė Jovita (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi - aut. past.), viena iš laišką T.V.Raskevičiui parašiusiųjų, kurios tapatybę jis paviešino.

Moteris sako, kad tokį parlamentaro elgesį vertina kaip piliečių kiršinimą ir dezinformacijos skleidimą: „Žeminami asmenys, pažeidžiant jų duomenų apsaugą. Mes kovosime už save ir ginsime savo teises. T.V.Raskevičius už šiuos pažeidimus turi atsakyti pagal įstatymą."

Kita „Vakaro žinių" kalbinta moteris Diana (vardas ir pavardė redakcijai žinomi - aut. past.), kurios asmens duomenys taip pat buvo paviešinti, sakė, kad greičiausiai paliks šią situaciją Seimo nario sąžinei. „Raskevičius pažeidė įstatymą, tad šią situaciją komentuoti turėtų teisėsaugos atstovai.

Galiu tik apgailestauti, kad Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigas užimantis asmuo žaidžia „smėlio dėžės" lygio žaidimus...

Tegul tai bus Lietuvos žmonėms ideali iliustracija Žmogaus teisių komiteto pirmininko (ne)kompetencijai pagrįsti", - sakė Diana.

Ji nurodė, kad tą patį laišką, kuriuo ragina nepritarti Partnerystės įstatymui, ji išsiuntė visiems Seimo nariams. Atsakymų sulaukė tik iš trijų: Mindaugo Puidoko, Astos Kubilienės ir Aido Gedvilo.

Diana tikina, kad jos laiškas toli gražu nebuvo nei melagiena, nei grasinimai, nors būtent tuo laiškus rašiusiuosius apkaltino T.V.Raskevičius.

Archyvų nuotr.

Pateikiame laiško, kurį ji siuntė Seimo nariams, tekstą: „Aš, kaip edukologijos mokslų magistrė, pedagogė, šeimotyros specialistė, mama ir atsakinga LR pilietė, raginu nepritarti partnerystės įstatymui pateikimo stadijoje rytoj balsuojant.

Partnerystės įstatymo numatytos partnerystės prilygsta šeimos santykiams. Nors ir nenumatyta, kad vienos lyties poros gali įsivaikinti, šeimos statusas reiškia, kad vis tiek jos įgis teisę auginti vaikus, tą tvirtina ir kitų šalių praktika. Vienos lyties partnerių prilyginimas šeimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, todėl tokie įstatymai gali būti priimami tik referendumo keliu.

Su visa pagarba primenu, jog esate išrinkti Tautos, kad atstovautumėte jos daugumai, o ne atskirų mažumos grupių interesams."

Visiems Seimo nariams, taip pat ir T.V.Raskevičiui, siųstu laišku su „Vakaro žiniomis" pasidalijo ir kita Seimo nario paskelbtoje nuotraukoje paviešinta moteris - Agnė (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi - aut. past.).

„Primygtinai prašome nepritarti partnerystės įstatymui pateikimo stadijoje balsuojant gegužės 25 d. Keletas svarių argumentų:

Partnerystės įstatymo numatytos partnerystės prilygs šeimos santykiams; nors ir nenumatyta, kad vienos lyties poros gali įsivaikinti, šeimos statusas reiškia, kad vis tiek jos įgis teisę auginti vaikus; vienos lyties partnerių prilyginimas šeimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai", - rašoma Agnės laiške. Ji piktinasi, kad T.V.Raskevičius, būdamas Seimo nariu, paviešino žmonių asmens duomenis.

Tirti niekas neskuba

„Vakaro žinioms" susisiekus su Žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite, pastaroji nurodė, kad peržiūrėjo Seimo nario paskyrą socialiniame tinkle, tačiau tuo metu asmens duomenys jau nebuvo skelbiami. „Jei asmenys įžvelgia asmens duomenų pažeidimą, gali kreiptis į Tarnybą su skundu arba į teismą.

Privalau susilaikyti nuo išankstinių vertinimų, nes gali tekti nagrinėti skundą (-us), jei asmenys kreiptųsi", - nurodė inspektorė. Ji informavo, kad kol kas tarnyba dėl šios situacijos skundų nėra gavusi, o dėl asmens duomenų tyrimai savo iniciatyva negalimi.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Julija Samorokovskaja „Vakaro žinias" informavo, kad Vilniaus apskrities policija skundų dėl šios situacijos irgi dar nėra gavusi.

Archyvų nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder