Nuo pirmadienio darbą pradeda naujasis VšĮ "Klaipėdos šventės" vadovas

Buvęs LR Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Liutauras Galinis laimėjo atrankos konkursą ir nuo šiandien oficialiai vadovauja pagrindinius uostamiesčio renginius organizuojančiai įstaigai "Klaipėdos šventės". Ta proga L. Galinis sutiko atsakyti į kelis "Vakarų ekspreso" klausimus.

- Kaip galėtumėte save pristatyti?

- Save pristatysiu iš ties standartiškai, baigiau sociologijos studijas, jų metu jau dirbau Vilniaus Gedimino technikos universitete. Tačiau kūryba ir renginiai – visada buvo ir yra didžioji mano gyvenimo aistra. Esu organizavęs įviariausius renginius, nuo didžiulių vasaros švenčių, įmonių gimtadienių ar Kalėdinių renginių, iki įspūdingo masto areninių projektų.

Taip pat visada domėjausi rinkodara ir komunikacija, tad kūriau ir sėkmingai įgyvendinau ne vieną įmonių rinkodaros strategiją. Karjerą tęsiau Vilniaus universitete Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete, kuriame vadovavau Rinkodaros ir komunikacijos skyriui.

O didžiausias iššūkis, suteikęs milžiniškos patirties, buvo darbas LR Prezidento Gitano Nausėdos rinkimų kampanijoje, o po jos ir Prezidento komandoje. Tačiau renginių konceptų kūrimas, organizavimas visada mane lydėjo, kad ir kur bebūčiau. Tad noras kurti įspūdingus renginius atvedė mane prie siekio tapti "Klaipėdos švenčių" vadovu.

- Kaip gimė mintis siekti “Klaipėdos švenčių” vadovo pozicijos?

- Vadovo pozicijos siekis buvo ilgai brandintas bei apgalvotas sprendimas. Darbinė patirtis organizuojant renginius vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl dalyvavau šiame konkurse. Matau itin didelį Klaipėdos potencialą būti dar patrauklesniam visuomenei bei tapti didžiuliu traukos centru regione.

Klaipėda - jūrinis miestas, kuris prieš visą pandemijos laikotarpį sugebėjo pritrauki didelį srautą turistų ne tik iš užsienio, bet ir iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Noriu, jog apsilankantys svečiai galėtų džiaugtis ne tik miesto architektūra ar gražuole Baltijos jūra – bet ir apsilankytų įvairiuose, kokybiškuose renginiuose.

- Kokie numatomi pirmieji žingsniai pradėjus eiti naujas pareigas?

- Vienareikšmiškai – pirmas ir svarbiausias darbas - sėkmingai užtikrinti Jūros šventės organizavimą ir suteikti džiaugsmo visiems jos dalyviams. Laukia kupinas iššūkių metas, tačiau tikiu, jog kartu su komanda, kuriai , ne paslaptis, pastarasis pusmetis nebuvo lengvas, padarysime viską, jog miestiečiai ir miesto svečiai būtų pakylėti.

Noriu, jog ateinantis miesto renginys įneštų naujų vėjų ir įkvėptų susirinkusius, juolab, kai tiek laiko įnirtingai kovojome su pasaulį užklupusia pandemija ir renginiai buvo likę tik gražiuose prisiminimuose.
Tikiu, jog Jūros šventė – tai energijos užtaisas visiems žmonėms išsiilgusiems bendravimo, pramogų, jūros ir kitų linksmybių. Taip pat, nėra ką slėpti, jog įstaiga susidūrė su reputaciniais momentais ir ant jos kritęs korupcijos šešėlis. Tad vienas iš svarbiausių mano užduočių yra skaidrumo užtikrinimas bei išteklių taupymas, kylanti renginių kokybės kartelė bei modernumas.

- Kaip vertinate Klaipėdoje vykstančius renginius?

- Vertinu teigiamai, renginiai turintys gilias tradicijas, kurie puoselėja jūrinio miesto įvaizdį ir suteikia nepamirštamų emocijų. Tačiau, aš dažnai sakau, jog tobulėti reikia visada, kad ir kiek esi pasiekęs, o ir vietos tobulėjimui visada atsiras. Šią taisyklę taikau ne tik renginiams, prie kurių tenka dirbti, bet ir sau.

- Koks asmeninis santykis su Klaipėda, požiūris į miestą?

Aš labai myliu Klaipėdą. Man ji turi tos nenusakomos magijos, kurios nerasite jokiame kitame mieste. O jūra - mano amžina meilė, tad labai džiaugiuosi, galėdamas dirbti ir kurti mieste, kuris yra toks ypatingas.

- Kokie ilgalaikiai tikslai, planai?

- Pagrindinis tikslas suteikti Klaipėdos gyventojams bei miesto svečiams naują požiūrį į renginius bei užtikrinti naują pasiūlą. Renginys, tai nėra tik koncertas ar mugė. Tai yra miesto vardo garsinimas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Klaipėdoje yra nuostabių vietų, kurios anksčiau negavo pakankamai dėmesio, kiek galėtų. Ilgalaikiuose tiksluose matau rajonų įgalinimą. Klausite kaip? Kinas po atviru dangumi Smiltynės paplūdimyje, Draugystės ar Sąjūdžio parkuose, naujai sutvarkytose ir atnaujintose Klaipėdos miesto viešose erdvėse. Pandemija parodė, kad turime skirti dėmesio verslui – integruoti į organizuojamus renginius.

Dėmėsys tautinėms mažumoms – taip pat svarbus aspektas, juolab kai Klaipėda gali didžiuotis dideliu tautinių mažumų asmenų skaičiumi.

Populiarūs užsienio konceptai – vėlyvieji pusryčiai, tik šį kartą ne namuose, o miesto erdvėse su žymiais kulinarais, kulinarinėmis dirbtuvėmis  ar gerai visiems pažįstamais foodtruck’ais. Noriu, kad žmonės plūstų į Klaipėdą ir džiaugtųsi ne tik atgyjančiu senamiesčiu, bet ir kitais mikrorajonais.

Parengta infrastruktūra neįgaliesiems – puiki galimybė prisidėti prie jų kultūrinio ir socialinio gyvenimo kokybės gerinimo. Neįgaliųjų asmenų įtraukimas į miesto gyvenimą –dar tvirtesnis žingsnis modernaus miesto veidui formuoti. Koncertai –pritaikyta koncertų erdvė –tai galimybė negalią turintiems asmenimis pamatyti ir pajusti tai, apie ką paprastas žmogus net nepagalvoja.

Opera, modernus šokis, lietuvių liaudies vakarai, o ką jau kalbėti apie galimybę būti su visais stebint kiną paplūdimiuose? Galimybė dalyvauti gastro savaitgaliuose ar kituose kultūriniuose susibūrimuose.

Kaip minėjau ankčiau, tai pasikartosiu ir dar kartą – svarbu didinti skaidrumą. Noriu, kad “Klaipėdos šventės” taptų ne tik autoritetą turinčia, aukščiausios kokybės renginius organizuojančia bendrove, bet ir taptų skaidrumo bei patikimumo pavyzdžiu.

Sidebar placeholder