Advento vainikų rekordas

Pirmąjį Advento sekmadienį Kretingos rajono gyventojai ir miesto svečiai dalyvavo išskirtiniame renginyje - pynė kalėdinius vainikus ir kartu siekė Lietuvos rekordo.

Vienu metu ir vienoje vietoje iš gausybės ką tik sukurtų kalėdinių vainikų buvo suformuota milžiniška kalėdinės eglės formos kompozicija.

Sekmadienio popietę į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką sugužėjo per 200 kalėdinių vainikų pynėjų ir jų pagalbininkų, nupynusių 125 kalėdinius vainikus.

Vainikus sujungus į vientisą eglės formos kompoziciją, fiksuotas kalėdinės eglutės kompozicijos ilgis - 22 metrai ir 66 centimetrai, pagrindo plotis - 10 metrų ir 40 centimetrų.

Įamžinę kalėdinių vainikų pynimo ir kompozicijos kūrimo procesą nepriklausomi renginio stebėtojai užfiksavo reikiamus duomenis, kurie bus perduoti rekordų stebėjimo agentūrai „Rekordų akademija“.

Stebino gyventojų noras dalyvauti didžiausios kalėdinės kompozicijos rekordo siekime.

Paskelbus informaciją apie organizuojamą renginį socialiniuose tinkluose, per 2 val. gauta daugiau kaip 200 registracijos anketų.

Pasak renginio organizatorės Brigitos Barkauskaitės, pagal pirminį planą buvo planuota registruoti 100 dalyvių ir nupinti tiek pat vainikų.

Tačiau norinčiųjų dalyvauti gausa pakoregavo planus ir teko skubiai spręsti susidariusią situaciją, kadangi priemonių kiekis ribotas. Tad ieškota galimybių pakviesti daugiau norinčiųjų.

Į pagalbos šauksmą atsiliepė Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio atstovai ir dalyvių skaičius buvo padidintas iki 120 pynėjų.

Kretingos miškininkai į biblioteką atvežė įvairios gamtinės medžiagos - šakų, reikalingų karkasams apdengti, puošimui - medžių pagaliukų, kankorėžių ir kt.

Pasak miško auginimo specialistės Gražinos Banienės, renginio dalyviai kviesti išbandyti neįprastas priemones kalėdiniams vainikams kurti - kalninių pušų šakeles, atvežtas net iš Kuršių nerijos, bei invazinių zuikiakrūmių kuokštus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder