Automobilių padangos gali padėti sutaupyti kuro

Automobilių padangos gali padėti sutaupyti kuro

Gali atrodyti, jog ratai ir padangos didelės reikšmės neturi, tačiau šie veiksniai turi tiesioginį poveikį kuro sąnaudoms. Nuo 20% iki 30% automobilio kuro sąnaudų ir vidutiniškai 24% automobilio išmetamo CO2 yra susiję su padangomis. Taip yra dėl riedėjimo trinties esančios tarp padangų protektoriaus ir kelio. 

Padangų dydis

Važinėjant mieste, didesnės padangos didina kuro sąnaudas, nes jos yra sunkesnės. Didesnės padangos taip pat turi didesnę riedėjimo trintį, lyginant su mažesnėmis padangomis.

Jeigu automobiliu važiuojate mieste, kur dažnai tenka sustoti ir pajudėti iš vietos, tuomet mažesnės padangos yra puikus pasirinkimas norint sumažinti kuro sąnaudas, nes automobiliui reikia mažiau galios, jog pasuktų mažesnius ratus.

Jeigu didžiąją dalį laiko važinėjate greitkeliu, didesnės padangos gali kaip tik pagerinti kuro sąnaudas. 

Taip yra todėl, jog važiuojant didesniu pastoviu greičiu automobilio varikliui su mažomis padangomis reikia dirbti daugiau, jog jis nuvažiuotų tą patį atstumą, kokį galėtų įveikti su didesnėmis padangomis, o kadangi važinėjant greitkelių praktiškai nėra sustojimų ir pajudėjimų iš vietos, nereikia dažnai iš vietos išjudinti sunkių didelių ratų.

Tinkamas padangų slėgis

Vienas lengviausių būdų pagerinti kuro sąnaudas padangomis yra užtikrinti, kad padangose būtų tinkamas oro slėgis. 20% nepakankamai pripūstos padangos gali padidinti kuro sąnaudas per 10%, nes padangos sukuria daugiau trinities, o tai - didesnį variklio darbą. 

Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad nepakankamai pripūstos padangos drastiškai padidina padangų dėvėjimosi greitį. Per didelis padangų slėgis reikšmingai kuro sąnaudų nepadidins, tačiau jis gali sukelti didelį pavojų dėl sumažėjusio sukibimo su kelio danga.

Padangų slėgis turėtų būti tokiose ribose, kokias nurodo vairuojamo automobilio gamintojas, esant tam tikro dydžio bei pločio padangoms. 

Verta turėti įprotį patikrinti padangų slėgį kartą į mėnesį. Įvairūs tyrimai rodo, kad apie 42% vairuotojų negali vairuodami pasakyti, kad padangų slėgis yra nukritęs, mažesnis nei turėtų būti. Reguliariai tikrinant padangų slėgį išvengsite problemų ir taip lengvai sutaupysite kuro.

Šaltinis: https://www.energy.gov

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder