Iš įmonės sukčiai apgaule pasisavino 312 tūkst. eurų

Beveik 10 tūkst. eurų atlyginimas ir 1,7 tūkst. eurų pensija vos po 5 metų: štai ką reikia daryti

(24)

Paprastai galvojama, kad Seimo nariai uždirba nemažus atlyginimus. Tačiau ne veltui daugelis jų veržiasi pakeisti lietuvišką parlamentą į europietišką. Mat ten algos ir socialinės garantijos yra nepalyginamai geresnės.

Jeigu jus išrinktų į Europos Parlamentą, gautumėte ne tik uždirbti gerą algą, bet ir pensiją.

Beveik 10 tūkst. eurų darbo užmokestis

Šiuo metu paprasto Seimo nario atlyginimas yra 3608 eurai neatskaičius mokesčių arba maždaug 2183 eurai į rankas.

Žinoma, tai yra gerokai didesnis, nei dabartinis 2000 eurų vidutinis atlyginimas. Tačiau, palyginti su europarlamentaro alga, tai tikrai nedaug.

Pagal nuo 2009 m. liepos mėn. galiojantį bendrą Europos Parlamento (EP) narių statutą visi EP nariai gauna vienodą atlyginimą. Jis sudaro 38,5 proc. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjo bazinės algos.

Pagal bendrąjį statutą EP nario mėnesinis bruto (neatskaičius mokesčių) atlyginimas yra 9975,42 euro (nuo 2023 m. sausio 1 d.). Jis mokamas iš parlamento biudžeto. 

Visi EP nariai moka ES mokesčius ir draudimo įmokas, po kurių atlyginimas sudaro 7776,06 euro.

Be to, kai kurios ES šalys įpareigoja EP narius mokėti papildomus nacionalinius mokesčius. Todėl galutinis grynasis atskiro EP nario atlyginimas priklauso nuo valstybės narės, kurioje EP narys yra išrinktas, mokesčių sistemos.

Bet kokiu atveju europietiškas parlamentaro atlyginimas yra daug didesnis nei lietuviškas.

Europos Parlamentas

Solidi senatvės pensija

Be kita ko, parlamento nariai turi teisę gauti senatvės pensiją, kai jiems sukanka 63 metai.

Pensija sudaro 3,5 proc. atlyginimo už kiekvienus pilnus kadencijos metus, bet iš viso ne daugiau kaip 70 proc. Šių pensijų išlaidos padengiamos iš Europos Sąjungos biudžeto.

EP nario kadencija trunka 5 metus. Taigi, jei politikas tiek išdirba, jis užsitikrina 1745 eurų dydžio pensiją (su ja gali būti mokama ir įprasta lietuviška pensija).

Primename, kad šiuo metu vidutinė senatvės pensija Lietuvoje yra 539 eurai. Kad žmogus gautų tokią pensiją, paprastai jis turi dirbti bent 33 metus.

Tačiau triskart didesnę pensiją galima užsitikrinti ir pradirbus vos 5 metus EP. Na, o jeigu pavyksta būti išrinktam ir antrą kartą, tuomet pensija didėja dar du kartus iki beveik 3,5 tūkst. eurų.

Planuojama, kad kitais metais rinkimai į EP vyks birželio 6 d.

Lietuvai priklauso 11 vietų Europos Parlamente.

Šiuo metu EP dirba šie mūsų šalies politikai: Petras Auštrevičius (Liberalų sąjūdis), Vilija Blinkevičiūtė (Socialdemokratų partija), Stasys Jakeliūnas (nepriklausomas), Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai), Andrius Kubilius (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai), Aušra Maldeikienė (nepriklausoma) Liudas Mažylis (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai), Juozas Olekas (Socialdemokratų partija), Bronis Ropė (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Valdemar Tomaševski (Lenkų rinkimų akcija), Viktor Uspaskich (Darbo partija).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder