Į Nakvynės namus - ne tik pastogės, bet ir pagalbos (1)

Klaipėdoje miesto nakvynės namų durys atviros namus praradusiems ir gatvėje likusiems žmonėms. Įstaigos paslaugomis naudojasi dešimtys klaipėdiečių ir ukrainiečių.

Klaipėdos benamiams pagalba vykdoma net keliais adresais. Šilutės pl. 8 ir Viršutinė g. 21 teikiama apgyvendinimo, o Dubysos g. 29 - laikinos ir saugios nakvynės paslauga.

Nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė griauna mitus, jog nakvynės namuose apsistoja vien tik „gatvės“ gyvenimo būdą pamėgę ar tik priklausomybių kamuojami žmonės.

„Kreipiasi ir klaipėdiečiai, ir į Lietuvą iš užsienio grįžę tautiečiai, taip pat užsieniečiai. Pastebime, kad kontingento amžius vis jaunėja, keičiasi kartos“, - atskleidė įstaigos direktorė.

Nakvynės namų darbuotojai per daugybę metų yra išgirdę įvairiausių gyvenimo istorijų.

Laikinos nakvynės paslaugos neretai prašo pastogės dėl skyrybų netekę, sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrę gyventojai.

Per praėjusius ir šiuos metus dėl laikinos nakvynės kreipėsi 40 žmonių. Dėl saugios nakvynės (kuomet asmuo atvyksta su medikų pažyma išblaivinimui) kreipėsi 15 asmenų.

Jeigu asmuo prašo laikinos nakvynės tris kartus iš eilės, tokiu atveju, jam skiriama ir socialinių darbuotojų pagalba.

Patekusieji į didesnę bėdą Klaipėdos nakvynės namuose priimami ir be dokumentų.

A. Kontrimaitė pasakojo, jog kai kurie žmonės prašo ir ilgesnio apgyvenimo. Už tai kas mėnesį jiems tenka susimokėti simbolinę sumą, kuri dažniausiai siekia nuo 8 iki 15 eurų.

Nemokama apgyvendinimo paslauga skiriama tik karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Visą šį laiką asmenims teikiama socialinė ir kita reikalinga pagalba, padedama integruotis į darbo rinką, susitvarkyti įvairius dokumentus, atsistoti ant kojų ir gyvenimą pradėti iš naujo.

A. Kontrimaitė atskleidė, kad yra tekę matyti ne vieną sėkmės istoriją, kuomet į laikinų nesėkmių virtinę patekę žmonės per 6 mėnesius sugebėjo atsitiesti, įgyti ar pakeisti profesiją, susirasti darbus, išsinuomoti būstą ir net sukurti šeimas.

Direktorės žiniomis, vienas iš buvusių nakvynės namų gyventojų šiuo metu sėkmingai dirba duonkepiu.

Su dauguma į visavertį gyvenimą grįžusių asmenų darbuotojai palaiko ryšį iki šiol. Žmonės ateina padėkoti už pagalbą, pabendrauti.

„Pirmiausia didžiausią darbą turi padaryti pats žmogus. Jis privalo norėti keisti gyvenimo būdą, spręsti savo problemas, o mūsų pareiga yra laiku ištiesti pagalbos ranką“, - teigė A. Kontrimaitė.

Bendradarbiavimas vyksta ir su įkalinimo įstaigomis. Į laisvę išėjusiems nuteistiesiems taip pat suteikiama trumpalaikė nakvynė, padedama užpildyti reikiamą dokumentaciją dėl medicinos paslaugų gavimo, išmokų, ieškoti darbo.

Kilus poreikiui, žmonės gali prašyti juos apgyvendinti ilgesniam terminui.

Taip pat dedamos didžiulės darbuotojų ir visos Nakvynės namų komandos pastangos, kad mieste sumažėtų mirtinai sušalusių žmonių.

Darbuotojai yra išsiaiškinę vietas, kuriose dažniausiai būriuojasi benamiai, ir išvirę šiltos arbatos vyksta ten skatinti žmones kreiptis pagalbos ir pradėti gyvenimą iš naujo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder