Ilgajam Žolinės savaitgaliui į pajūrį plūsta visa Lietuva – Nidoje ir Palangoje likę vos keli apartamentai (1)

Minios lietuvių plūsta į pajūrį ilgajam Žolinės savaitgaliui. Šventojoje visi kambariai ir nameliai jau iššluotI, Palangoje ir Nidoje likę vos keli apartamentai, už kurių nuomą dviem asmenims ateinančioms trims naktims tektų pakloti daugiau nei tūkstantį eurų. Tačiau poilsiautojams tai nė motais – norėdami pailsėti, tautiečiai pinigų negaili.

Šventojoje – poilsiautojų antplūdis. Vietų neliko ne tik šiuose apartamentuose. Namukai, kambariai ir kitos gyventi tinkamos vietos jau išgraibstytos. Vis tik ruoštis ilgajam Žolinių savaitgaliui tautiečiai pradėjo paskutinę minutę. 

„Iš tiesų lietuviai mėgstantys yra paskutinę minutę planuoti savo keliones, atostogas. Labai atsižvelgia į esamą orą. O kadangi šis savaitgalis labai geras, tai paskutinės minutės daugiau buvo keliautojų“, – teigė „Vaivos“ apartamentų atstovė Ernesta Nenėnienė.

Į Šventąją suvažiavę tautiečiai dalinasi įspūdžiais, kokios kainos šiame miestelyje, ir stebisi, kodėl kiti poilsiautojai renkasi ne šį kurortą:

„Su visai patogumais. Ne ypatingai ten, bet tikrai patenkinti, dvi paros 45 eurai. – Vienai ar dviem? – Abiem mum.“

„60 eurų. – Viena naktis? – Trims? – Jo. Labai gerai. Gal biški toloka paeiti, bet labai tvarkinga ir patogu.“

„Kambarį iš anksto užsisakėm. Balandžio mėnesį. Tai buvo 113 eurų už dvi naktis. – Trims visiems? – Taip. – O maistas irgi nebrangus. Nuo poreikio priklauso.“

Net kur kas didesniame mieste nei Šventoji – Palangoje – laisvų kambarių liko vos vienas kitas. Užimti 99 procentai viešbučių. Šiandien per pietus nuomos svetainėje ilgajam savaitgaliui buvo galima rasti vos porą kambarių dviem žmonėms. Trys naktys viename kainuoja 925 eurus, kitame – 2174 eurus. Jau užimtų viešbučių vadovai pasakoja, kad į Palangą plūsta visa Lietuva.

„Lietuviai iš esmės. Užsieniečių beveik nėra. Labai pavieniai. Lietuviai, vidutines pajamas gaunantys žmonės mūsų klientai. Šeimos, jaunos šeimos, senjorai. Pats įvairiausias spektras klientų“, – tikino viešbučio „Palangos žuvėdra“ vadovas Kristupas Šliogeris.

Palangoje oro temperatūra 26 laipsniai, Baltijos vandens – 20 laipsnių. Žmonių tiek paplūdimyje, tiek Basanavičiaus gatvėje – minios. Svečiai pasakoja, kokius biudžetus kurortui skiria:

„Na, paskaičiavus taip grubiai 150 eurų. Čia su maitinimu ir pramogom.“

„Tik apie 100. – Tik?  – Na taip. – Kaip čia taip taupiai? – Tai vienam.“

„Šią savaitę buvom, tai 200-300 išleidom.“

„Už nakvynę mes 60 už parą. Tai 300 sumokėjom. – Dviese? – Taip. – Už 5 dienas čia? – Taip.“

Toks tautiečių sugebėjimas taupyti stebina turizmo specialistus. Didėjanti infliacija smogė ir Palangai, tad tiek maitinimo, tiek apgyvendinimo sektoriaus kainos ženkliai išaugo.

„Kiekvienas verslininkas įsivertina savo situaciją, arba kelia arba nekelia kainos. Keli turintys privačias vilas sako, kad kainos tokios pačios kaip pernai. Imkim taip, vidutiniškai 10-15 procentų kainos kilo“, – teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Žolinės savaitgalio švęsti tautiečiai skuba ir į Nidą. Anot šio kurorto turizmo atstovų, čia trims naktims liko kambariai dviem už 1000, 1200 bei 1500 eurų.

„Jau čia buvo situacija, kuomet reikėjo rasti keletą nakvynių net pavieniams asmenims, tai jau buvo sudėtinga nuo ketvirtadienio. Bet paslaugų tiekėjai dirba su skirtingomis rezervacijos sistemomis, ne visi kreipiasi į mūsų centrą, tai apie 90 procentų yra užimta“, – tvirtino Nidos turizmo ir informacijos centro vadovė Edita Lubickaitė.

Sinoptikai prognozuoja, kad visi tilpę pajūryje tikrai mėgausis saule. Oro temperatūra šeštadienį ir sekmadienį sieks 26–30 laipsnių. Pirmadienį kils iki 31. Palis tik vėlų sekmadienio vakarą ir antroje pirmadienio dienos pusėje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder