Interjero dizainerė pataria – 3 žingsniai iki poilsio erdvės balkone

Šiltasis sezonas, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – jau čia, tad ir geriausias metas tam ruoštis –  nieko nelaukiant, dabar. 

Tiems, kas dar nėra įsirengę savo lauko erdvės, interjero dizainerė turi praktiškų patarimų, kaip balkone rasti vietos ne tik staliukui su dviem kėdėmis, bet ir nuosavam sodui, ir net rytinėms mankštoms.

  1. Viskas prasideda nuo tvarkos

„Namų vizitai, kurių metu lankomės žmonių namuose, rodo, kad labai dažnai balkonas tampa tiesiog sandėliuku retai naudojamiems daiktams.

Vis dėlto norint, kad čia tilptų dar ir poilsiui skirti baldai, balkone laikomus daiktus būtina sutvarkyti, o kai kurių – gal net atsikratyti“, – teigia IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.

Pasak jos, susitvarkyti galima be didelių pastangų.

„Kad balkone liktų daugiau vietos mėgautis poilsiu, tvarkantis pravers siauros ir aukštos lentynos. Ant viršutinių lentynų galima sustatyti vazoninius augalus, o apačioje – laikyti uždengiamas dėžes su įvairiais daiktais“, – siūlo IKEA interjero dizainerė, pridurdama, kad, kartu su plienine lentyna įsigijus skaidraus plastiko uždangalą, ją galima naudoti kaip nedidelį šiltnamį.

  1. Erdvė poilsiui

Norint, kad balkonas tarnautų kaip vieta jaukiam poilsiui su puodeliu arbatos ar kavos, reikia stalo ir bent dviejų kėdžių.

„Geriausias sprendimas balkone – įvairioms oro sąlygoms atsparūs baldai iš medienos, plieno ar plastiko. Jie tarnaus ilgiau ir, priešingai nei vidaus baldai, atlaikys kaitrius saulės spindulius bei temperatūrų svyravimus“, – sako interjero dizainerė.

Jei balkonas nedidelis, ji siūlo rinktis kompaktiškus sulankstomuosius baldus. Prireikus erdvės mankštai gryname ore, juos bus galima pakabinti ant sienos, kad netrukdytų.

Jei turite erdvesnį balkoną, rinkdamiesi baldus galite improvizuoti laisviau. Interjero dizainerė pastebi tendenciją, kad riba tarp lauko ir vidaus baldų tampa vis plonesnė. Lauko erdvė gali atrodyti tarsi namų svetainės tęsinys.

„Lauko terasoms skirti sprendimai tampa vis panašesni į minkštuosius baldus, kuriuos įprasta matyti namuose. Čia ima vyrauti svetainės sofoms būdingos spalvos (balta, kreminė) ir ryškesni geltoni ar žali akcentai.

Tiek namų, tiek lauko erdvėms dekoruoti gausiai naudojamos natūralios medžiagos ir gyvi augalai. O sėdimųjų baldų gamyboje populiarėja metalinio karkaso ir pintų virvių derinys“, – sako E. Nemanė.

  1. Jaukumas už prieinamą kainą

Pasak interjero dizainerės, bet kurį balkoną galima paversti jaukia laiko sau oaze. Kaip ir namų interjere, čia jaukumą padeda kurti detalės: gėlės, vandeniui ir blukimui atspari tekstilė, apšvietimas.

„Daugelis savo lauko erdvės neįsivaizduoja be gėlių ir kitų augalų. Pasitelkus kabamuosius vazonus ar lovelius su laikikliais, tvirtinamais ant balkono turėklų, galima sukurti įspūdingą vertikalųjį sodą.

Derinkite įvairių spalvų bei tekstūrų vazonus ir išdėliokite juos skirtingame aukštyje, kad užpildytumėte visą turimą erdvę“, – pataria interjero dizainerė.

E. Nemanė taip pat priduria, kad jaukumo lauko erdvėms gali suteikti įvairūs šviestuvai: LED lempučių girliandos, grindiniai ir kabamieji šviestuvai su saulės baterijomis yra puikai atrodantis, tvarus bei ilgaamžis sprendimas.

Ir tam nereikia papildomos vietos – lempučių girliandomis galima apsukti balkono turėklus ar papuošti sienas, o kitus šviestuvus – pakabinti ant medžių šakų. Romantikams turėtų patikti ir LED žvakės, kurios padeda sukurti jaukią nuotaiką ir yra saugios naudoti.

Jei norisi greitų pokyčių, visada padės tekstilė. „Suolus, kėdes ir kitus lauko baldus papuoškite derančių spalvų pagalvėlėmis, o ant grindų, kaip baigiamąjį, viską sujungiantį akcentą, paklokite lauko sąlygoms tinkamą kilimą. Ant tokio bus malonu vaikščioti basomis, o prireikus – lengva valyti.“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder