VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” darbuotojai testuoja mobilią parkavimo kontrolės įrangą Piliavietės aikštelėje.

Išbandyta mobili parkavimo kontrolės įranga

(3)

Gegužės 24 dieną įstaigos specialistai tikrino automatinės parkavimo kontrolės įrangos veikimą. Ji atliekama naudojant mobiliąją kamerą, nuskaitančią stovinčių automobilių numerius ir perduodančią informaciją kontrolieriams.

Taip optimizuojamas parkavimo kontrolierių darbas, jis tampa efektyvesniu ir spartesniu. Tai pirmas tokios įrangos bandymas. 

Įstaiga siekia, kad parkavimo rinkliavos administravimo sąnaudos sudarytų kuo mažesnę surinktos rinkliavos dalį ir, atitinkamai, kuo didesnė surinktų lėšų dalis pakliūtų į miesto biudžetą. Šiuo metu administravimui tenka mažiau nei 25 centai nuo surinkto euro.

Tai Lietuvos kontekste nėra didelė dalis (Kaune rinkliavos administravimui išleidžiama 30% surinktų lėšų). Vykdydami daugelį darnaus judumo veiklų, galime naudotis jų teikiamos sinergijos privalumais ir taip išlaikyti sąnaudų kontrolę.

Tačiau  svarbu žvelgti į priekį. Šiuo metu sąnaudose daugiau kaip pusę išlaidų sudaro kontrolierių atlyginimai ir ta dalis linkusi augti dėl nuolat didėjančio minimalaus darbo užmokesčio dydžio. Todėl darbo įrangos ir darbo sąlygų technologizavimas yra gyvenimo būtinybė.

Šiandienos testavimas – tai tik pirmas žingsnis ta kryptimi. Kaip ir kiekvieną naujovę, ir šią įstaiga diegs tik atlikusi kaštų/naudos analizę ir ištestavusi kiekvieną įdiegimo etapą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder