Išgelbėjo „pingviną“

Palangiškė Danutė Kunčienė pajūryje atrado į žvejų tinklo raizgalynę įsipainiojusį „pingviną“. Išpainiojo ir paleido. Gero žmogaus dėka paukštis buvo išlaisvintas iš neatsakingo žmogaus paspęstų žabangų ir gavo antrą šansą gyvenimui. Linksmas nunėrė į bangas.

Apie šį nutikimą informuotas Pajūrio regioninis parkas informuoja, kad žmonės dažnai „pingvinu“ pavadina laibasnapį narūnėlį. Nors iš išvaizdos jis iš tiesų panašus į pingviną, tačiau puikiai ir toli skraido.

Peri vadinamuosiuose paukščių turguose, ant uolų. Tai plačiai jūrose ir vandenynuose paplitęs paukštis, perintis ir Baltijos pakrantėje ties Švedija.

„Iki mūsų krantų laibasnapiai narūnėliai atskrenda žiemojimo metu, bet būna gana toli nuo kranto ir mes pamatome juos tik kai atsitinka kažkas negero, apsinuodija nafta, plastiku, įsivelia į tinklus ar kažkokia liga užpuola. Šįsyk paukštis įsivėlė į jūroje išmestą žvejų tinklą.

Tokie tinklai vaiduokliai tampa tikru prakeiksmu paukščiams, dar ilgai beprasmiškai žudo žuvis“, - komentuoja Pajūrio regioninio parko specialistai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder